Parafia wojskowo-cywilna
pw. św. Jozafata BM
w Komorowie ul. Kościelna 5/1
07-310 Ostrów Maz.

NIP 7591652760 REGON 551319717
KONTO: BS w Ostrowi Maz.
97 8923 0008 0027 5075 2000 0001
Bóg zapłać za ofiary na rzecz kościoła

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU

5 GRUDNIA 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś druga niedziela Adwentu. Trwamy w radosnym czasie oczekiwania na spotkanie z Panem. Jednocześnie już po raz 22. obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wpieramy modlitwą wspólnoty chrześcijan mieszkających za naszą wschodnią granicą. Po Mszy św. możemy także wesprzeć naszych braci i siostry na Wschodzie ofiarą do puszek.

 2. Kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do piątku po Mszy św. wieczornej. W ciągu dnia kontakt z księdzem dyżurnym pod numerem tel. 29 644 12 36 - zachęcamy do telefonicznego zgłaszania spraw i umawiania wizyt kancelaryjnych.

 3. Jutro, w poniedziałek, 6 grudnia, w liturgii przypada wspomnienie Świętego Mikołaja, biskupa. To dzień, kiedy obdarowujemy się prezentami. Niech nie zabraknie życzliwości i dobroci wobec wszystkich, szczególnie najbardziej potrzebujących.

 4. W środę, 8 grudnia, będziemy obchodzili uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W naszej świątyni Msze św. tego dnia o godz. 9.00 i 17.00.

Po Mszy św. o godz. 17.00 parafialne konsultacje synodalne. Zapraszamy.

 5. Rekolekcje adwentowe odprawimy w dniach 10 -12 grudnia.

W piątek i sobotę Msze św. z nauką rekolekcyjną o godz. 16.00 i 18.00.
Spowiedź przed Mszami św. o godz. 16.00 i 18.00.
W niedzielę tradycyjnie Msze św. o godz. 7.30, 9.00, 11.00 i 17.00.
Po sumie o godz. 11.00, z posługą odwiedzimy chorych. Prosimy o dokonywanie zgłoszeń w zakrystii.

 6. Zapraszamy na roraty we wtorek o godz. 17.00 i sobotę o godz. 7.00.

 7. Pobłogosławione opłatki na stół wigilijny, będą rozprowadzane przez Wspólnotę Dzieła Intronizacji N.S.P.J. w kruchcie kościoła po każdej Mszy św., również w tygodniu. Składane ofiary Wspólnota przeznaczy na organizację Intronizacji Serca Pana Jezusa w naszej Parafii w czerwcu 2022 r. W zakrystii będzie można nabyć świece Caritas na stół wigilijny. Dochód zostanie przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

 8. Wszystkim życzymy obfitości Bożych łask i opieki Niepokalanej.

 9. W ubiegłym tygodniu do wieczności odszedł śp. Stanisław Jachna.

Wieczny odpoczynek…

 

W tym tygodniu patronuje nam:
- wtorek, 7 grudnia – Święty Ambroży (ok. 339-397), biskup Mediolanu, wybitny teolog, obrońca Bożej nauki i doktor Kościoła.

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU

28 LISTOPADA 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Rozpoczynamy okres Adwentu.

Roraty w naszej Parafii będą we wtorki o godz. 17.00 i soboty o godz. 7.00.

 2. Dziś o godz. 17.00 Msza św. z okazji Dnia Podchorążego.

 3. Kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do piątku po Mszy św. wieczornej. W ciągu dnia kontakt z księdzem dyżurnym pod numerem tel. 29 644 12 36 - zachęcamy do telefonicznego zgłaszania spraw i umawiania wizyt kancelaryjnych.

 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św.

 5. W przyszłą niedzielę pobłogosławimy opłatki na stół wigilijny, które w tym roku będą rozprowadzane przez Wspólnotę Dzieła Intronizacji N.S.P.J. w kruchcie kościoła po każdej Mszy św., również w tygodniu. Składane ofiary Wspólnota przeznaczy na organizację Intronizacji Serca Pana Jezusa w naszej Parafii w czerwcu 2022 r. W zakrystii będzie można nabyć świece Caritas na stół wigilijny. Dochód zostanie przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

 6. W niedzielę za tydzień, 5 grudnia, ofiarą do puszki będziemy mogli wesprzeć Kościół na Wschodzie.

 7. Rekolekcje adwentowe odprawimy w dniach 10 -12 grudnia br. Tradycyjnie na zakończenie rekolekcji ofiarą na tacę okażemy wdzięczność Księdzu Rekolekcjoniście. W niedzielę 12 grudnia, po sumie o godz. 11.00, z posługą odwiedzimy chorych. Prosimy o dokonywanie zgłoszeń chorych w zakrystii.

 8. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli śp. Zdzisław Matusik i śp. Wanda Stanuchowska. Wieczny odpoczynek…

 9. Wszystkim życzymy obfitości łask Bożych.

 W tym tygodniu patronują nam:

– we wtorek 30 listopada – św. Andrzej Apostoł, brat Szymona Piotra, należał do najbliższego grona Pana Jezusa;
– w piątek 3 grudnia – św. Franciszek Ksawery (1506-1552), prezbiter, jezuita, jeden z największych misjonarzy w dziejach Kościoła;
– w sobotę 4 grudnia – św. Barbara (III/IV w.), dziewica i męczennica, patronka górników i hutników oraz bezrobotnych.

JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA

21 LISTOPADA 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Mamy Króla! Jest nim Jezus Chrystus – Zbawiciel, Król wszechświata. Należymy do królewskiego rodu i z Chrystusem mamy udział w królewskim kapłaństwie.

 2. Kolejny rok liturgiczny kończymy uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Za publiczne odmówienie aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi możemy dziś uzyskać odpust zupełny. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu.

 3. Dzisiaj po wszystkich Mszach św., ofiarą do puszki możemy wesprzeć migrantów. Po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie rodziców i dzieci przed I Komunią św.

 4. Kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do piątku po Mszy św. wieczornej. W ciągu dnia kontakt z księdzem dyżurnym pod numerem tel. 29 644 12 36 - zachęcamy do telefonicznego zgłaszania spraw i umawiania wizyt kancelaryjnych.

 5. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana.

Także w niedzielę o godzinie 17.00 będziemy modlili się w intencji Pierwszego Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego, jego żołnierzy oraz oficerów i podchorążych Szkoły Podchorążych Piechoty

 6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 7. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła śp. Teresa Kacprzyk. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...

 W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 22 listopada – św. Cecylia (†III w.), dziewica i męczennica, patronka muzyki kościelnej;
– w środę 24 listopada – świeci męczennicy Andrzej Dung-Lac (1795-1839), prezbiter, i Towarzysze, pierwsi męczennicy wietnamscy, zginęli w latach prześladowań 1773-1862.

 

Odpust Parafialny ku czci św. Jozafata BM.
Zdjęcia Krzysztof Samsel

TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

14 LISTOPADA 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W dzisiejszą niedzielę w naszej Parafii, odbywa się wizytacja kanoniczna Biskupa Łomżyńskiego:

- godz. 7.30 Msza św., powitanie Księdza Biskupa, sprawozdanie proboszcza, pobłogosławienie odnowionego obrazu Patrona Parafii św. Jozafata Kuncewicza
- godz. 9.00 Msza św. dla dzieci i młodzieży /zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. oraz młodzież przed Bierzmowaniem/,
- godz. 11.00 uroczysta suma odpustowa ku czci św. Jozafata Kuncewicza, połączona z odsłonięciem tablicy poświęconej ks. gen. bryg. Kazimierzowi Suchcickiemu, sprawowana w intencji żołnierzy i pracowników resortu obrony narodowej 22 Wojskowego Ośrodka Kartograficznego z okazji 70-lecia powstania Ośrodka. Po Mszy św. odpustowej pobłogosławienie remizy strażackiej w Komorowie i uroczysty obiad.

 2. Kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do piątku po Mszy św. wieczornej. W ciągu dnia kontakt z księdzem dyżurnym pod numerem tel. 29 644 12 36 - zachęcamy do telefonicznego zgłaszania spraw i umawiania wizyt kancelaryjnych.

 3. W przyszłą niedzielę zakończymy rok liturgiczny uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po wszystkich Mszach św., ofiarą do puszki będziemy mogli wesprzeć migrantów. Po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie rodziców i dzieci przed I Komunią św.

 4. Wszystkim życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

 5. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła śp. Anna Cichowska. Wieczny odpoczynek…

 

W tym tygodniu patronują nam:
– w środę 17 listopada – św. Elżbieta Węgierska (1207-1231), zakonnica, żona Ludwika IV, po śmierci męża poświęciła się wychowaniu dzieci, modlitwie, znana z niezwykłego miłosierdzia wobec ubogich;
– w czwartek 18 listopada – bł. Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica i męczennica, zginęła z rąk carskiego żołnierza w obronie czystości, patronka Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Ruchu Czystych Serc;
– w sobotę 20 listopada – św. Rafał Kalinowski (1835-1907), prezbiter, powstaniec styczniowy, karmelita, niezwykły spowiednik.

 

 

Strona 1 z 113

8 Grudnia 2021
Maria, Wirginia, Wirgiliusz
Solenizantom życzymy wielu Łask Bożych

Liczba wizyt:

36628

 

Odwiedza nas 4 gości oraz 0 użytkowników.

Joomla templates by Joomlashine