Parafia wojskowo-cywilna
pw. św. Jozafata BM
w Komorowie ul. Kościelna 5/1
07-310 Ostrów Maz.

NIP 7591652760 REGON 551319717
KONTO: BS w Ostrowi Maz.
97 8923 0008 0027 5075 2000 0001
Bóg zapłać za ofiary na rzecz kościoła

TRZYDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. W związku z przejściem na czas zimowy, od dzisiaj Msze św. wieczorne o godz. 17.00.

2. Kończy się październik. Jeszcze do środy wspólnie będziemy rozważać tajemnice różańcowe po Mszy św. o godz. 17.00.

3. W czwartek przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to święto nakazane i dzień wolny od pracy. Msze Święte w naszym kościele będą sprawowane w porządku niedzielnym, o godz. 7.30, 9.00, 11.00 i 17.00.
Po Mszy św. o godz. 11.00 odmawiając różaniec za zmarłych, wyruszymy w procesji na nasz Parafialny Cmentarz Grzebalny.

4. W piątek, w Dzień Zaduszny, czyli we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych zapraszamy na Msze św. o godz. 7.30, 9.00 i 17.00.

Janusz Stepnowski, Biskup Łomżyński udziela dyspensy od pokarmów mięsnych. „Mając na uwadze świąteczny charakter dnia 2 listopada, który w bieżącym roku przypada w piątek, niniejszym – na podstawie kanonów 87 i 88 Kodeksu Prawa Kanonicznego – udzielam  dyspensy od spożywania pokarmów mięsnych wszystkim wiernym Diecezji Łomżyńskiej, a także innym osobom przebywającym w tym dniu na terenie Diecezji. Zachęcam jednocześnie do zastąpienia wstrzemięźliwości innymi formami pokuty, zwłaszcza uczynkami miłości i pobożności.”

5. Przez całą oktawę Uroczystości Wszystkich Świętych będziemy wyczytywali i modlili się za naszych bliskich zmarłych polecanych w wypominkach:
w piątek 2.11, w Dzień Zaduszny, pół godziny przed każdą Mszą św.
w sobotę 3.11 od godz. 16.30
w niedzielę 4 listopada pół godz. przed każdą Mszą św.
w dni powszednie  oktawy przed Mszą św. wieczorną
od godz. 16.30.
tradycyjnie przez cały rok wypominki w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca pół godz. przed Mszą św. wieczorną, a następnie Msza św. za zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach.

W uroczystość Wszystkich Świętych oraz w Dzień Zaduszny nawiedzając z modlitwą kościół lub kaplicę, możemy pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny, czyli całkowite darowanie kar dla dusz w czyśćcu cierpiących. Odpust zupełny możemy uzyskać raz dziennie od 1 do 8 listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza.  

Warunki uzyskania odpustu zupełnego:
- intencja jego uzyskania
- stan łaski uświęcającej
- brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu
- Komunia  Święta w danym dniu
- odnowienie jedności ze wspólnotą Kościoła poprzez odmówienie:
„Ojcze nasz”, „Wierzę w Boga” oraz modlitwy w intencjach bliskich Ojcu Świętemu.

6. Zapraszamy na Misterium Pasyjne „...i widzę niebo otwarte...” w wykonaniu ostrowskiej grupy teatralnej: „Rzeczpospolita Apostolska”. Spektakl odbędzie się w środę 31 października godz. 19.00 w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Ostrowi Mazowieckiej, ul. Trębickiego 10. Więcej informacji na plakacie w gablocie. Zapraszamy serdecznie.

7. Parafia Wniebowzięcia NMP w Ostrowi Mazowieckiej zaprasza na KURS EMAUS, który odbędzie się od 9 do 11 listopada w Szkole Podstawowej nr 2. Są to rekolekcje, które pomagają lepiej rozumieć i jeszcze bardziej rozkochać się w Słowie Bożym. Skierowane są do osób, które są już po ukończonych rekolekcjach ewangelizacyjnych (Kurs Nowe Życie, Oaza Nowego Życia, REO lub inne).

Parafia Wniebowzięcia NMP w Ostrowi Mazowieckiej zaprasza na kolejny Wieczór Uwielbienia, który odbędzie się 1 listopada w Uroczystość Wszystkich Świętych o godz. 19:00 pod hasłem „Wierzę w świętych obcowanie”. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.

8. W tym tygodniu odszedł od nas do Pana śp. Eugeniusz Szostak.
„Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…”

 

18 Października 2019
Juliana, Łukasza, Bogumiła
Solenizantom życzymy wielu Łask Bożych

Liczba wizyt:

37945

 

Odwiedza nas 16 gości oraz 0 użytkowników.

KONTAKT

Parafia wojskowo-cywilna pw. św. Jozafata BM
Komorowo, ul. Kościelna 5/1
07-310 OSTRÓW MAZ.
gm. Ostrów Maz., pow. ostrowski, woj. mazowieckie

 
Joomla templates by Joomlashine