Parafia wojskowo-cywilna
pw. św. Jozafata BM
w Komorowie ul. Kościelna 5/1
07-310 Ostrów Maz.

NIP 7591652760 REGON 551319717
KONTO: BS w Ostrowi Maz.
97 8923 0008 0027 5075 2000 0001
Bóg zapłać za ofiary na rzecz kościoła

Druga Niedziela Wielkiego Postu

1. Dzisiejsza niedziela Ad Gentes to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Uczyńmy osobisty, duchowy wysiłek, wspierając dzieło głoszenia Ewangelii aż po krańce ziemi. Po Mszy Świętej będą zbierane ofiary na wsparcie dzieł podejmowanych przez misjonarzy. 

2. Kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do piątku bezpośrednio po Mszy św. o godz. 17.00.
3. W zeszłą niedzielę odbyło się spotkanie Rady Parafialnej. W tajnym głosowaniu został wyłoniony wiceprzewodniczący i sekretarz. Przewodniczącym Rady Parafialnej jest proboszcz.
Podjęte i zatwierdzone tematy:
• Budowa I etapu cmentarza parafialnego.
Kierownik budowy zapoznał parafialnych radnych z realiami wykonania prac. Szacowany koszt wykonania I etapu budowy to ok. 300 tys. zł. W pierwszej kolejności nastąpi wykonanie mapy do celów projektowych, podłączenie wody i kanalizacji.
• Finansowanie. Rada Parafialna ma dobre pomysły, na start z pracami mamy 50 tys. zł., zatem ustaliliśmy, że taca z każdej drugiej niedzieli miesiąca będzie dedykowana na potrzeby parafii z przeznaczeniem na budowę cmentarza. W celu pozyskania środków na dokończenie budowy cmentarza zwrócimy się do lokalnych firm o pomoc finansową lub rzeczową przy budowie parkingu przy cmentarzu.
• Został zatwierdzony pomysł rozprowadzania cegiełek na budowę cmentarza, o którym poinformujemy w niedalekiej przyszłości.
• Został zauważony problem braku miejsca do spotkań dla grup parafialnych. Poszukujemy optymalnego – tymczasowego rozwiązania do czasu budowy zaplecza parafialnego, w dalszej perspektywie czasu, po odebraniu robót na cmentarzu przez Nadzór Budowlany i otwarciu cmentarza.
• W Wielką Środę po Mszy św. o godz. 18.00 Droga Krzyżowa ul. Kościelną.
• Z pozostałych rozpatrywanych inicjatyw gospodarczych i duszpasterskich, których było wiele, pod rozwagę bierzemy zorganizowanie koncertu na rzecz budowy cmentarza
• Kolejne spotkanie Rady Parafialnej w niedzielę 14 kwietnia po Mszy św. o godz. 18.00
4. We wtorek 19 marca przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, patrona Kościoła. Uroczysta Msza św. o godz. 9.00 z udziałem Pocztów Sztandarowych, Piłsudczyków i Władz, sprawowana będzie w intencji Marszałka Józefa Piłsudskiego.
5.Parafia Wniebowzięcia NMP w Ostrowi Mazowieckiej zaprasza na kolejny WIECZÓR UWIELBIENIA, pod hasłem „Zbawienie przyszło przez Krzyż”, który odbędzie się 24 marca o godz. 19:00.
6. Niech Boże błogosławieństwo i życzliwość najbliższych towarzyszą solenizantom i jubilatom nowego tygodnia.

20 Lipca 2019
Czesław, Hieronim, Fryderyk
Solenizantom życzymy wielu Łask Bożych

Liczba wizyt:

21499

 

Odwiedza nas 19 gości oraz 0 użytkowników.

KONTAKT

Parafia wojskowo-cywilna pw. św. Jozafata BM
Komorowo, ul. Kościelna 5/1
07-310 OSTRÓW MAZ.
gm. Ostrów Maz., pow. ostrowski, woj. mazowieckie

 
Joomla templates by Joomlashine