Parafia wojskowo-cywilna
pw. św. Jozafata BM
w Komorowie ul. Kościelna 5/1
07-310 Ostrów Maz.

NIP 7591652760 REGON 551319717
KONTO: BS w Ostrowi Maz.
97 8923 0008 0027 5075 2000 0001
Bóg zapłać za ofiary na rzecz kościoła

Czwarta Niedziela Wielkanocy

1. Niedziela Dobrego Pasterza ukazuje nam Chrystusa zatroskanego o zbawienie wszystkich, których powierza Mu Bóg Ojciec. Szczególnym znakiem tej pasterskiej miłości są sakramenty św., których sprawowanie Chrystus pozostawia swoim uczniom i ich następcom. Dzisiejsza niedziela jest szczególną okazją do modlitwy o dobrych pasterzy – gorliwych i świętych kapłanów oraz o powołania do życia konsekrowanego.

 2. Dzisiejsza niedziela jest drugą w miesiącu. Ofiary składane na tacę przeznaczone na budowę cmentarza parafialnego w Komorowie.

 3. Zapraszamy wszystkie osoby należące do Kół Żywego Różańca z naszej Parafii na spotkanie z Moderatorem Żywego Różańca Diecezji Łomżyńskiej, które odbędzie się w naszym kościele jutro 13 maja o godz. 17.00. Będzie konferencja, zostaną poruszone sprawy bieżące, różaniec (o którego poprowadzenie prosimy nasze Koła Żywego Różańca) i Msza św. Zapraszamy również osoby młode, młodzież - Ksiądz Moderator omówi funkcjonowanie Kół Żywego Różańca Młodzieży.

 4. Kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do piątku bezpośrednio po Mszy św. o godz. 18.00. (w czwartek 16.05 kancelaria nieczynna)

 5. W czwartek 16 maja o godz. 18.00 młodzież z naszej Parafii przyjmie Sakrament Bierzmowania, którego udzieli Biskup Łomżyński.

 6. Uroczystość I Komunii św. odbędzie się tradycyjnie w III niedzielę maja - za tydzień 19 maja o godz. 11.00. Dzieci odbędą swoją pierwsza spowiedź w sobotę 18 maja o godz. 10.00. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty przed tym wyjątkowym wydarzeniem także rodziców i rodziców chrzestnych.

 7. Solenizantów i jubilatów zawierzamy opiece Chrystusa Dobrego Pasterza.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 14 V – św. Maciej (I w.), uczeń Pana Jezusa, wybrany do grona Apostołów, męczennik,
• 16 V – św. Andrzej Bobola (1591-1657), polski jezuita, misjonarz wśród prawosławnych, zamęczony przez kozaków, patron Polski.

17 Września 2019
Justyna, Narcyz, Franciszek
Solenizantom życzymy wielu Łask Bożych

Liczba wizyt:

31600

 

Odwiedza nas 14 gości oraz 0 użytkowników.

KONTAKT

Parafia wojskowo-cywilna pw. św. Jozafata BM
Komorowo, ul. Kościelna 5/1
07-310 OSTRÓW MAZ.
gm. Ostrów Maz., pow. ostrowski, woj. mazowieckie

 
Joomla templates by Joomlashine