Parafia wojskowo-cywilna
pw. św. Jozafata BM
w Komorowie ul. Kościelna 5/1
07-310 Ostrów Maz.

NIP 7591652760 REGON 551319717
KONTO: BS w Ostrowi Maz.
97 8923 0008 0027 5075 2000 0001
Bóg zapłać za ofiary na rzecz kościoła

Dwudziesta Druga Niedziela w ciągu roku

1. W dzisiejszą niedzielę wspominamy ofiary II wojny światowej. Obchodząc 80. rocznicę hitlerowskiej agresji na Polskę, dziękujemy Bożej Opatrzności za polskich bohaterów i ostateczne ocalenie naszej ziemskiej Ojczyzny.

 2. Z inicjatywy papieża obchodzimy dziś także Światowy Dzień Modlitwy za Ochronę Stworzenia. Serdecznie zachęcamy do szerszego zapoznania się z tą inicjatywą i do osobistej modlitwy.

 3. Dobiegł końca czas wakacji. Dziękując Panu Bogu za wypoczynek, pragniemy zawierzać czas nowego roku szkolnej i katechetycznej pracy. Msza Święta z okazji rozpoczęcia roku szkolnego z poświęceniem przyborów szkolnych o godz. 11.00.

4. Jutro pierwszy poniedziałek miesiąca, tradycyjnie o godz. 17.30 wypominki, a po nich Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach.

 5. W I piątek miesiąca okazja do spowiedzi pół godz. przed Mszą św. o godz. 9.00 i 18.00.

 6. Niepokalane Serce Maryi uczcimy w I sobotę miesiąca podczas Mszy św. o godz.18.00.

 7. Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego ogłaszamy konkurs na najlepszego ministranta, rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie pucharów w czerwcu.

 8. Przez cały rok szkolny, w każdą niedzielę, podczas Mszy św. dla dzieci o godz. 11.00 będziemy wręczali dzieciom słodki prezent z racji przypadających w danym tygodniu urodzin.

 9. W przyszłą niedzielę II miesiąca po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie Rady Parafialnej. W tym dniu taca przeznaczona na budowę cmentarza (w zeszłym miesiącu zebraliśmy 2005 zł.) składamy Bóg zapłać, jak również składamy Bóg zapłać wszystkim, którzy wpłacili na cel budowy swoją cegiełkę na konto. Wykonaliśmy część parkingu przy cmentarzu, za co zapłaciliśmy wykonawcy przelewem za fakturę kwotę 66 tys.420 zł. Na koncie parafialnym pozostało 8 tys. 392 zł. Na jesieni zgodnie z projektem, chcemy posadzić krzewy na cmentarzu. Drugą część parkingu, jak również alejki na cmentarzu mamy nadzieję wykonać w przyszłym roku.

 10. Podziękowania składamy wszystkim zaangażowanym w podłączenie wody do cmentarza, w sposób szczególny dziękujemy Panu Wójtowi Gminy Ostrów Mazowiecka za zaangażowanie i wszelką pomoc.

 11. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom w prowadzenie finansów parafii, osobom liczącym tacę, prowadzącemu książkę przychodów i rozchodów i opłacającemu rachunki pracownikowi parafialnemu. Wszystko to służy poczuciu odpowiedzialności za naszą parafię i przejrzystości w jej finansowaniu. Przypominamy, że każdej niedzieli jest sporządzany protokół z zebranych ofiar, podpisywany przez przeliczających.

Tace ślubne przeznaczone są na wystrój kościoła – jego ukwiecenie, pranie bielizny kielichowej i szat liturgicznych oraz obrusów.

 12. Od dzisiaj przyjmujemy w zakrystii intencje na 2020 rok, wszystkich zainteresowanych zapraszamy po Mszach św. W związku z załatwianiem wielu spraw kancelaryjnych w zakrystii, prosimy o podchodzenie pojedynczo, żeby każdy miał swoisty komfort porozmawiania z duszpasterzem. Nad porządkiem będzie czuwał pracownik parafialny.

 13. Dnia 19 sierpnia zwróciliśmy się z pismem do Komendanta 26 WOG-u o pomoc w renowacji pomnika bpa Bandurskiego. Z góry dziękujemy wszystkim zaangażowanym w inicjatywę odnowienia rozpadającego się pomnika.

 14. Prosimy o zachowanie porządku na terenie wokół kościoła, jak również o uszanowanie terenu cmentarza i jego ogrodzenia (przypominamy, że jest on poświęcony).

 15. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić po raz 105. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Do tej pory dzień ten był obchodzony w styczniu, ale papież Franciszek w ubiegłym roku zmienił datę obchodów na drugą niedzielę września. Zapraszamy do szczególnej pamięci i modlitwy za naszych najbliższych, którzy przebywają poza granicami Ojczyzny.

 16. W przyszła niedzielę zwyczajem lat ubiegłych o godz. 6.15 wyruszy pielgrzymka do Sanktuarium w Wąsewie z okazji dorocznego odpustu Narodzenia Najświętszej Maryi Panny połączonego w tym roku z Dożynkami Diecezjalnymi.

 17. Na progu nowego roku szkolnego polecamy lekturę prasy katolickiej.

 18. Dzisiaj 1 września br. o godz. 15.10, w TVP 3 w całym kraju zostanie wyemitowany film pt. „Słudzy Wolności”, który został zrealizowany z okazji 100-rocznicy ustanowienia Biskupstwa Polowego.

 19. Przez cały rok kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do piątku bezpośrednio po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 (zimą o godz. 17.00)

 20. Również przez cały rok w każdy czwartek po Mszy św. wieczornej okazja do Adoracji Najświętszego Sakramentu.

 21. Solenizantów i jubilatów pierwszych wrześniowych dni polecamy opiece patronów i życzliwości najbliższych.

 

Informacja
     Dnia 2 września 2019 r. o godz. 9.00 w Publicznej Szkole Podstawowej w Komorowie im. płk. dypl. Ludwika Bociańskiego odbędzie się inauguracja roku szkolnego 2019/2020. Chcąc upamiętnić 80-tą rocznicę wybuchu II wojny światowej nasza społeczność będzie brała udział w akcji- „ Przerwany marsz”. Zachęcamy do udziału w niej młodzież wspólnie z babciami, dziadkami, a także osobami samotnymi, które wywodzą się z pokolenia Dzieci Wojny (osoby urodzone do 8 maja 1945r.).
Przekroczenie progu szkoły przez przedstawicieli wojennego pokolenia w sposób symboliczny dokończy ich przerwaną przed osiemdziesięciu laty edukację. Punktem kulminacyjnym akcji będzie odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego.
Akcja „Przerwany marsz...” jest próbą stosownego podziękowania i oddania szacunku całemu pokoleniu Polskich Dzieci Wojny za ich życie, za to co zrobili dla Polski.
Każdy,  kto pragnie uczcić pamięć Polskich Dzieci Wojny może zapoznać się ze szczegółami przedsięwzięcia na dedykowanej stronie internetowej: www.przerwanymarsz.pl oraz dokonać rejestracji poprzez prosty formularz elektroniczny zamieszczony na niej.
Dyrektor, Nauczyciele, Dziatwa Szkolna z PSP w Komorowie

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
• 3 IX – św. Grzegorz Wielki (540-604), Rzymianin, papież, ogłoszony Doktorem Kościoła.

18 Października 2019
Juliana, Łukasza, Bogumiła
Solenizantom życzymy wielu Łask Bożych

Liczba wizyt:

37901

 

Odwiedza nas 34 gości oraz 0 użytkowników.

KONTAKT

Parafia wojskowo-cywilna pw. św. Jozafata BM
Komorowo, ul. Kościelna 5/1
07-310 OSTRÓW MAZ.
gm. Ostrów Maz., pow. ostrowski, woj. mazowieckie

 
Joomla templates by Joomlashine