Parafia wojskowo-cywilna
pw. św. Jozafata BM
w Komorowie ul. Kościelna 5/1
07-310 Ostrów Maz.

NIP 7591652760 REGON 551319717
KONTO: BS w Ostrowi Maz.
97 8923 0008 0027 5075 2000 0001
Bóg zapłać za ofiary na rzecz kościoła

DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

17 STYCZNIA 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Informujemy, że nasza Parafia otrzymała pozytywną Decyzję Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, dotyczącą pozwolenia na częściowe użytkowanie Cmentarza Grzebalnego. Decyzja jest prawomocna, zatem czynimy przygotowania do uruchomienia cmentarza. Na spotkaniu Rady Parafialnej, na zarządcę cmentarza w imieniu Zarządu Cmentarza, został jednogłośnie wybrany pracownik parafialny Pan Marek Orłowski, który w imieniu Zarządu Cmentarza będzie odpowiedzialny za wszelkie formalności związane z pochówkiem i odpowiedzialny przed proboszczem. Regulamin cmentarza wraz z cennikiem, opracowany i zatwierdzony przez Radę Parafialną, podpisany przez proboszcza dnia 21 grudnia 2020 r., zostanie upubliczniony na stronie internetowej Parafii. Wyciąg porządkowy z Regulaminu zostanie zamieszczony przy cmentarzu. Zarząd Cmentarza ogłasza otwarcie Cmentarza Grzebalnego w Komorowie dla dokonywania pochówków z dniem 1 marca br., co zostało zatwierdzone na 9 posiedzeniu Rady Parafialnej, a w dniu dzisiejszym ogłoszone do publicznej wiadomości.

2. Składamy Bóg zapłać za złożone ofiary na kościół, w kwocie 21 tys. 260 zł,-

3. Jutro rozpocznie się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan pod hasłem „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc”.

4. Kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do piątku bezpośrednio po Mszy św. o godz. 17.00. W ciągu dnia tel. 29 644 12 36

5. W czwartek 21 stycznia będziemy obchodzili Dzień Babci, a następnego dnia Dzień Dziadka. Pamiętajmy w modlitwie o kochanych babciach i dziadkach.

6. Odpowiadając na prośbę Caritas Chorwacji, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, ks. abp Stanisław Gądecki, ogłosił niedzielę 24 stycznia „Dniem solidarności z Chorwacją”. Tego dnia w polskich kościołach będą zbierane datki do puszek na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji.

7. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych.

8. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: śp. Jan Zglejszewski i śp. Waldemar Szymczuk. Wieczny odpoczynek…

9. W tym tygodniu patronują nam:

– we wtorek 19 stycznia – św. Józef Sebastian Pelczar (1842-1924), biskup
– w środę 21 stycznia – św. Agnieszka (†ok. 305), dziewica i męczennica

15 Czerwca 2021
Jolanta, Wiola, Wit
Solenizantom życzymy wielu Łask Bożych

Liczba wizyt:

8967

 

Odwiedza nas 16 gości oraz 0 użytkowników.

Joomla templates by Joomlashine