Parafia wojskowo-cywilna
pw. św. Jozafata BM
w Komorowie ul. Kościelna 5/1
07-310 Ostrów Maz.

NIP 7591652760 REGON 551319717
KONTO: BS w Ostrowi Maz.
97 8923 0008 0027 5075 2000 0001
Bóg zapłać za ofiary na rzecz kościoła

DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

17 PAŹDZIERNIKA 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Niezwykła to sytuacja, kiedy Pan staje się sługą. Bóg oddaje się w ręce człowieka, by móc stać się pokarmem, który możemy jeść. Tylko Bóg, który jest miłością, może to zrealizować. Tylko Bóg, który ustanowił Eucharystię, gorąco pragnie zasiąść z nami do stołu i z nami ją spożywać. Odkrywajmy, w jak wielkiej tajemnicy bierzemy udział.

 2. Dziś po Mszach św., wolontariusze kwestują na rzecz ciężko chorej Julki. Zechciejmy swoją ofiarą pomóc choremu dziecku.

Po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie rodziców i dzieci przed I Komunią św.

 3. Kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do piątku po Mszy św. o godz. 18.00. W ciągu dnia kontakt z księdzem dyżurnym pod numerem tel. 29 644 12 36 - zachęcamy do telefonicznego zgłaszania spraw i umawiania wizyt kancelaryjnych.

 4. W przyszłą niedzielę będziemy gościli Księdza Dyrektora Instytutu Muzyki Kościelnej w Łomży, który prowadzi warsztaty chóralne w naszej parafii. Ksiądz Kazimierz wygłosi Słowo Boże i po wszystkich Mszach św. będzie kwestował na potrzeby Instytutu. Okażmy naszą wdzięczność poprzez dar serca. Efekty pracy naszego chóru usłyszymy na Mszach św. o godz. 9.00 i 11.00. Serdecznie zapraszamy.

 5. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. W zakrystii przyjmujemy wypominki. Przez cały rok w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca pół godz. przed Mszą św. wieczorną modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach, następnie sprawowana jest Msza św. w ich intencji.

 6. Wszystkim życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

 7. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:

Śp. Krzysztof Romanik, śp. Andrzej Wiechno. Wieczny odpoczynek…

 W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 18 października – św. Łukasz, ewangelista;
– w środę 20 października – św. Jan Kanty (1390-1473), prezbiter, profesor Akademii Krakowskiej, patron profesorów, studentów, młodzieży i szkół katolickich, pomagał potrzebującym;
– w piątek 22 października – św. Jan Paweł II (1920-2005), papież, teolog, filozof, przyjaciel artystów, naukowców, pielgrzym.

8 Grudnia 2021
Maria, Wirginia, Wirgiliusz
Solenizantom życzymy wielu Łask Bożych

Liczba wizyt:

36637

 

Odwiedza nas 7 gości oraz 0 użytkowników.

Joomla templates by Joomlashine