Parafia wojskowo-cywilna
pw. św. Jozafata BM
w Komorowie ul. Kościelna 5/1
07-310 Ostrów Maz.

NIP 7591652760 REGON 551319717
KONTO: BS w Ostrowi Maz.
97 8923 0008 0027 5075 2000 0001
Bóg zapłać za ofiary na rzecz kościoła

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

1. Uroczystość Trójcy Świętej wprowadza nas w niepojętą tajemnicę Boga. Jej wielkość przerasta nasze umysły, ale jednocześnie budzi zaufanie. Wszystko, co czynimy w życiu, czyńmy „w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego”, powierzając w ten sposób każdy nasz szlachetny zamysł wszechmocy Pana Boga.

2. W czwartek Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Msze św. w porządku niedzielnym. Z wdzięcznością za obecność Chrystusa pod postaciami chleba i wina wyruszymy w tradycyjnej procesji eucharystycznej ulicami naszej parafii. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w procesję wszystkich parafian, grupy duszpasterskie oraz dzieci do sypania kwiatów. Centralna uroczystość rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 11.00, po której wyruszy procesja zwyczajem lat ubiegłych. Zachęcamy do pięknego udekorowania ołtarzy.

W tym dniu zapraszamy w imieniu wszystkich ostrowskich parafii, aby przedłużyć radość świętowania i spędzić miły wieczór na KONCERT UWIELBIENIA. Koncert odbędzie się w Ogródku Jordanowskim w Ostrowi Mazowieckiej. Koncert i modlitwę uwielbienia poprowadzi zespół „POWOŁANI BY WIELBIĆ”. 

Rozpoczynamy o godz. 19:30.

3. Kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do piątku bezpośrednio po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00 (w czwartek kancelaria nieczynna).

4. Podczas trwania tzw. oktawy uroczystości Bożego Ciała Msza Święta z procesją wokół kościoła codziennie o godz. 18.00.

5. W przyszłą niedzielę obchodzimy Dzień Ojca. Do szczególnej modlitwy za ojców zapraszamy podczas nabożeństwa po Mszy św. o godz. 9.00.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

7. Jubilatom i solenizantom nowego tygodnia niech obficie błogosławi Bóg w Trójcy Jedyny.

8. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Zofię Zalewską. Wieczny odpoczynek…

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 17 VI – św. Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, uczestnik powstania styczniowego, malarz, opiekun biednych i bezdomnych,
• 21 VI – św. Alojzy Gonzaga (1568-1591), zrezygnował z kariery i bogactwa, zmarł jako kleryk jezuicki opiekujący się chorymi podczas zarazy w Rzymie.

 

Zesłanie Ducha Świętego

1. Obietnica zmartwychwstałego Chrystusa wypełniła się. Zebrani w Wieczerniku Apostołowie otrzymują Ducha Świętego, który po wniebowstąpieniu Chrystusa będzie strzegł Kościoła i prowadził go na spotkanie z Mistrzem na końcu dziejów. Od dnia Pięćdziesiątnicy Kościół odkrywa swoje misyjne posłannictwo i głosi Dobrą Nowinę aż po krańce ziemi.

 2. Dzisiejsza uroczystość kończy okres Wielkanocy. Przypominamy jednocześnie, że czas Komunii św. wielkanocnej tradycyjnie jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej, czyli do przyszłej niedzieli. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z sakramentu pokuty i zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.

 3. Dzisiaj w drugą niedzielę miesiąca ofiary na tacę przeznaczone są na budowę cmentarza. Wszystkim ofiarodawcom składamy Bóg zapłać. Po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie Rady Parafialnej.

 4. Kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do piątku bezpośrednio po Mszy św. o godz. 18.00.

 5. W tym tygodniu przypada 13. dzień miesiąca. Różaniec ku czci Matki Bożej Fatimskiej w czwartek o godz. 17.00. W tym dniu obchodzimy również święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech udział w wieczornej Mszy Świętej będzie okazją do modlitwy za kapłanów, o nowych kapłanów oraz duchowym przygotowaniem do uroczystości Bożego Ciała.

 6. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Trójcy Świętej.

 7. Matce Kościoła polecamy wszystkich solenizantów i jubilatów nowego tygodnia.

 W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 10 VI – Najświętsza Maryja Panna, Matka Kościoła,
• 11 VI – św. Barnaba (I w.), uczeń Pana Jezusa, towarzysz wypraw misyjnych św. Pawła, nazywany apostołem,
• 14 VI – bł. Michał Kozal (1893-1943), wychowawca kleryków, biskup pomocniczy gnieźnieński, męczennik II wojny światowej.

 

Wniebowstąpienie Pańskie

1. Czterdzieści dni po zmartwychwstaniu Chrystus wstąpił do nieba. Pamiątkę tego wydarzenia Kościół celebruje dzisiaj. Chrystus wstępuje do chwały Ojca, aby powrócić na końcu czasów. Dzisiejsza uroczystość wyraźnie wskazuje nam na ostateczny kres wszystkich naszych dróg, którym zgodnie z Bożym zamysłem miłości jest życie wieczne w królestwie niebieskim.

 2. Czerwiec to tradycyjnie miesiąc szczególnego kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Cześć Bożemu Sercu będziemy oddawali podczas nabożeństw czerwcowych w tygodniu po Mszy św. o godz. 18.00, w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00.

 3. Kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do piątku bezpośrednio po Mszy św. o godz. 18.00.

 4. Zapraszamy mieszkańców na poświęcenia pól, które będą miały miejsce: w poniedziałek 3 czerwca o g. 19.00 w Komorowie, we wtorek 4 czerwca o godz. 19.00 w Stoku, w środę 5 czerwca o godz. 19.00 w Antoniewie. Będziemy modlili się o urodzaje i za kraje głodujące.

 5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca.

 6. Uroczyste obchody zesłania Ducha Świętego rozpoczniemy Mszą wigilijną w sobotę o godz. 18.00.

 7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

 8. Jubilatów i solenizantów zwierzamy Bożemu Sercu i wstawiennictwu świętych patronów.

 W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 3 VI – św. Karol Lwanga (1860-1886), afrykański wódz plemienia Nagweya i Towarzysze, męczennicy z Ugandy,
• 5 VI – św. Bonifacy (ok. 673-754), pierwszy biskup misyjny ludów germańskich, męczennik czczony jako patron Niemiec,
• 8 VI – św. Jadwiga (1373-1399), królowa Polski z dynastii Andegawenów, fundatorka kościołów, opiekunka studentów, założycielka fakultetu teologicznego w Akademii Krakowskiej.

 

Szósta Niedziela Wielkanocy

1. W kolejną niedzielę Wielkanocy usłyszeliśmy obietnicę posłania uczniom Ducha Świętego. Trzecia Osoba Trójcy Świętej prowadzi Kościół do pełnego zjednoczenia z Chrystusem i na spotkanie z Bogiem Ojcem.

 2. W dzisiejszej modlitwie szczególnie pamiętamy o naszych matkach z okazji ich święta.

 3. Kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do piątku bezpośrednio po Mszy św. o godz. 18.00.

 4. Wszystkie dzieci naszej parafii z okazji Dni Dziecka zawierzymy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa podczas pierwszego nabożeństwa czerwcowego w sobotę po Mszy św. o godz. 18.00.

 5. W przyszłą niedzielę 2 czerwca, obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W tym dniu przypada również Święto Dziękczynienia. Po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek na kontynuację budowy Świątyni Opatrzności Bożej.

 6. Już dziś, z tygodniowym wyprzedzeniem, informujemy, że jak co roku poświęcenia pól będą miały miejsce: w poniedziałek 3 czerwca o godz. 19.00 w Komorowie, we wtorek 4 czerwca o godz. 19.00 w Stoku, w środę 5 czerwca o godz. 19.00 w Antoniewie. Wszystkich serdecznie zapraszamy do udziału. Będziemy modlili się o urodzaje i za kraje głodujące.

 7. Solenizantów i jubilatów otaczamy naszą życzliwością i powierzamy opiece Matki Bożej.

 8. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Pawła Lejmanowicza. Wieczny odpoczynek…

 W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 29 V – św. Urszula Ledóchowska (1865-1939), polska zakonnica, patriotka, założycielka zgromadzenia sióstr urszulanek szarych,
• 31 V – święto Nawiedzenia NMP,
• 1 VI – św. Justyn (zm. ok. 165 r.), rzymski filozof, obrońca wiary, męczennik.

Foto krzysiek.video

View the embedded image gallery online at:
http://www.jozafatkomorowo.pl/j2/?limitstart=0#sigFreeId4f03815179

Strona 1 z 78

20 Czerwca 2019
Bogna, Florentyna, Rafał
Solenizantom życzymy wielu Łask Bożych

Liczba wizyt:

17100

 

Odwiedza nas 16 gości oraz 0 użytkowników.

KONTAKT

Parafia wojskowo-cywilna pw. św. Jozafata BM
Komorowo, ul. Kościelna 5/1
07-310 OSTRÓW MAZ.
gm. Ostrów Maz., pow. ostrowski, woj. mazowieckie

 
Joomla templates by Joomlashine