Parafia wojskowo-cywilna
pw. św. Jozafata BM
w Komorowie ul. Kościelna 5/1
07-310 Ostrów Maz.

NIP 7591652760 REGON 551319717
KONTO: BS w Ostrowi Maz.
97 8923 0008 0027 5075 2000 0001
Bóg zapłać za ofiary na rzecz kościoła

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

13 MARCA 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś druga niedziela Wielkiego Postu, czyli Niedziela Ad Gentes, która jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Po Mszach św. ofiarą do puszki możemy wesprzeć misjonarzy.

2. Gorzkie żale dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.00, następnie różaniec Kół Żywego Różańca.

3. Dziś przypada także 9. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Otaczamy modlitwą następcę Świętego Piotra.

4. Jutro, w poniedziałek, po Mszy św. o godz. 17.00 zapraszamy na kolejne konsultacje synodalne.

5. W sobotę, 19 marca, przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godz. 9.00 i 17.00.
Uroczysta Msza św. o godz. 17.00 z udziałem Pocztów Sztandarowych, Piłsudczyków i Władz, sprawowana będzie w intencji Marszałka Józefa Piłsudskiego i jego żołnierzy, następnie o godz. 18.00 Uroczysta Zbiórka przed pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego - ul. Bociańskiego.

6. W niedzielę za tydzień po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie z rodzicami i dziećmi przed I Komunią św.

7. Ogłaszamy konkurs dla dzieci i młodzieży na najpiękniejszą własnoręcznie wykonaną palmę. Zachęcamy do udziału, przewidziane są dobre nagrody. Rozstrzygnięcie konkursu w Niedzielę Palmową po Mszy św. o godz. 11.00.

8. Informujemy, że I Komunia św. odbędzie się w sobotę 21 maja o godz. 12.00. Rocznica I Komunii św. w niedzielę 29 maja o godz. 11.00.
Bierzmowanie w środę 15 czerwca o godz. 16.00.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy otwartości na Boże natchnienia i wzrastania w miłości do Bogu i ludzi.

10. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszły: śp. Wiesława Chojnowska i śp. Anna Spinek . Wieczny odpoczynek…


W tym tygodniu patronuje nam:
- sobota, 19 marca – Święty Józef, Oblubieniec Najświętszej Maryi Panny, Opiekun Pana Jezusa.

PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

6 MARCA 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś pierwsza niedziela Wielkiego Postu oraz ostatni dzień Kwartalnych dni modlitw o ducha pokuty.

 2. Jutro pierwszy poniedziałek miesiąca, tradycyjnie o godz. 16.30 wypominki, następnie Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach.

 3. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy na Drogę Krzyżową w każdy piątek po Mszy św. o godz. 17.00. Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00.

 4. We wtorek, 8 marca, przypada Dzień Kobiet. Wszystkim paniom życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa.

 5. Najbliższa niedziela, 13 marca, będzie Niedzielą Ad Gentes – Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Tego dnia ofiarą do puszki możemy wesprzeć misjonarzy.

 6. Kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do piątku po Mszy św. wieczornej o godz. 17.00. W ciągu dnia, możliwy kontakt z księdzem dyżurnym pod numerem tel. 29 644 12 36

 7. W ramach naszego wielkopostnego przygotowania do Świąt Zmartwychwstania Chrystusa będziemy uczestniczyć w rekolekcjach, które rozpoczniemy w 5 Niedzielę Wielkiego Postu. Rekolekcje poprowadzi Ksiądz Dyrektor Instytutu Muzyki Kościelnej z Łomży.

 8. Składamy Bóg zapłać Pani Jolancie za wykonanie dekoracji wielkopostnej.

 9. Rodzinie z Komorowa dziękujemy za ufundowanie nowego trybularza do naszego kościoła.

 10. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i spokojnego tygodnia.

ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

27 LUTEGO 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś, w ostatnią niedzielę lutego, tradycyjnie rozpoczynamy 55. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

 

2. We wtorek, 1 marca, przypada Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Od 2011 roku ma on rangę święta państwowego. W naszej modlitwie pamiętajmy o wszystkich, którzy w trudnych czasach komunistycznego reżimu podejmowali walkę o wolność i suwerenność naszej ojczyzny.

 

3. W najbliższą środę, 2 marca, przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca w Kościele czas Wielkiego Postu.
Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 9.00 i 17.00.

 

4. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły (jeden posiłek do syta i dwa mniejsze oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych). Do zachowania postu ścisłego zobowiązani są wierni pomiędzy 18. a 60. rokiem życia. Natomiast wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W myśl przykazań kościelnych czas Wielkiego Postu jest także okresem pokuty, dlatego jako wierzący nie organizujemy hucznych zabaw i nie bierzemy udziału w takich spotkaniach.

 

5. Pomocą w przeżywaniu czasu pokuty i nawrócenia będą nabożeństwa wielkopostne. Zapraszamy serdecznie na Drogę Krzyżową w piątki po Mszy św. o godz. 17.00 oraz na nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00.

 

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
- w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 17.00
- w piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 9.00. Po Mszy św. o godz. 17.00 Droga Krzyżowa.
Okazja do spowiedzi przed Mszą św.
- w sobotę wystawianie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej po Mszy Świętej o godz. 17.00.

 

7. Biskup polowy Wiesław Lechowicz podjął decyzję w sprawie włączenia się Ordynariatu Polowego w inicjatywę ogólnopolskiej nowenny za kapłanów oraz w intencji nowych powołań kapłańskich. Nowenna potrwa od 3.03. do 11.03.

 

8. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy postępów w rozumieniu tajemnicy Chrystusa oraz doświadczenia bliskości Pana i mocy Jego słowa w codziennym życiu.

 

9. W związku z napaścią Rosji na Ukrainę i pojawieniu się w najbliższych dniach na terenie naszej parafii wielu ukraińskich uciekinierów, głownie kobiet z dziećmi przewodniczący Rady Parafialnej Krzysztof Winiarski zwraca się do naszych parafian z prośbą o rozważenie przyjęcia rodziny ukraińskiej lub wskazania ewentualnego miejsca, gdzie mogliby się schronić do czasu zorganizowania pomocy przez władzę publiczną. Można kontaktować się poprzez facebooka na profilu Parafianie dla Uchodźców. Telefon do Krzysztofa Winiarskiego 602675660.

 

W tym tygodniu patronuje nam:
- piątek, 4 marca – Święty Kazimierz (1458-1483), królewicz, wielki czciciel Maryi.

SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

20 LUTEGO 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś siódma niedziela zwykła w roku kościelnym. Podczas ogłoszeń parafialnych przedstawiciele Wspólnoty Dzieła Intronizacji N.S.P.J. przybliżają Intronizację N.S.P.J., która odbędzie się w naszej Parafii w dniu 15 czerwca br. Ofiary złożone na dzisiejszą tacę, przeznaczone są na organizację Intronizacji N.S.P.J. w naszej Parafii. Składamy Bóg zapłać.

 2. Kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do piątku po Mszy św. wieczornej o godz. 17.00. W ciągu dnia, możliwy kontakt z księdzem dyżurnym pod numerem tel. 29 644 12 36

 3. We wtorek, 22 lutego, obchodzimy święto Katedry Świętego Piotra Apostoła.

 4. W środę, po Mszy św. o godz. 17.00, zapraszamy na rozważanie Pisma Świętego. Wszystkich zainteresowanych tą formą rozwoju duchowego, zachęcamy do udziału i refleksji nad Słowem Bożym.

 5. Parafian obdarzonych talentem wokalnym zapraszamy do chóru parafialnego. Próby odbywają się w piątki. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do Pana Organisty bezpośrednio po Mszy św.

 6. W przyszłą niedzielę, 27 lutego – w ostatnią niedzielę lutego rozpocznie się 55. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Modlitewną pamięcią ogarnijmy wszystkich uzależnionych od alkoholu i ich najbliższych, wypraszając im wolność od nałogu.

 7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i wzrastania w wierze, nadziei i miłości.

 8. W ostatnim tygodniu odeszła do Pana: śp. Zofia Lipka.

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...

 

SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

13 LUTEGO 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś szósta niedziela zwykła w ciągu roku liturgicznego. Zgodnie z ogłoszeniem w zeszłą niedzielę, dzisiaj o Mszach św. swoją ofiarą możemy wesprzeć wolontariuszy kwestujących na pilną operację serca chorego chłopca. Składamy Bóg zapłać.

 2. Kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do piątku po Mszy św. wieczornej o godz. 17.00. W ciągu dnia, możliwy kontakt z księdzem dyżurnym pod numerem tel. 29 644 12 36

 3. Jutro, w poniedziałek, 14 lutego, przypada liturgiczne święto Świętych Cyryla i Metodego, patronów Europy.

 4. W środę, 16 lutego, na prośbę Parafian rozpoczniemy cykl rozważań Pisma Świętego w naszej Parafii, po Mszy św. wieczornej o godz. 17.00. Wszystkich zainteresowanych tą formą rozwoju duchowego, zachęcamy do udziału i refleksji nad Słowem Bożym.

 5. W każdy czwartek po Mszy św. wieczornej o godz. 17.00 zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu ze Wspólnotą Dzieła Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 6. W niedzielę za tydzień, 20 lutego, podczas ogłoszeń parafialnych przedstawiciele Wspólnoty Dzieła Intronizacji N.S.P.J. przybliżą Intronizację N.S.P.J., która odbędzie się w naszej Parafii w dniu 15 czerwca br. W tym dniu ofiary składane na tacę niedzielną, przeznaczone są na organizację Intronizacji N.S.P.J. w naszej Parafii.

 7. Parafian obdarzonych talentem wokalnym zapraszamy do chóru parafialnego. Próby odbywają się w piątki. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do Pana Organisty bezpośrednio po Mszy św.

 8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa i wzrastania w miłości do Boga i ludzi.

 9. Z naszej wspólnoty odeszła do wieczności śp. Władysława Kuśmierczyk. Wieczny odpoczynek…

Strona 1 z 117

12 Sierpnia 2022
Klara, Lech, Julian
Solenizantom życzymy wielu Łask Bożych

Liczba wizyt:

7013

 

Odwiedza nas 3 gości oraz 0 użytkowników.

Joomla templates by Joomlashine