Parafia wojskowo-cywilna
pw. św. Jozafata BM
w Komorowie ul. Kościelna 5/1
07-310 Ostrów Maz.

NIP 7591652760 REGON 551319717
KONTO: BS w Ostrowi Maz.
97 8923 0008 0027 5075 2000 0001
Bóg zapłać za ofiary na rzecz kościoła

DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

17 PAŹDZIERNIKA 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Niezwykła to sytuacja, kiedy Pan staje się sługą. Bóg oddaje się w ręce człowieka, by móc stać się pokarmem, który możemy jeść. Tylko Bóg, który jest miłością, może to zrealizować. Tylko Bóg, który ustanowił Eucharystię, gorąco pragnie zasiąść z nami do stołu i z nami ją spożywać. Odkrywajmy, w jak wielkiej tajemnicy bierzemy udział.

 2. Dziś po Mszach św., wolontariusze kwestują na rzecz ciężko chorej Julki. Zechciejmy swoją ofiarą pomóc choremu dziecku.

Po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie rodziców i dzieci przed I Komunią św.

 3. Kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do piątku po Mszy św. o godz. 18.00. W ciągu dnia kontakt z księdzem dyżurnym pod numerem tel. 29 644 12 36 - zachęcamy do telefonicznego zgłaszania spraw i umawiania wizyt kancelaryjnych.

 4. W przyszłą niedzielę będziemy gościli Księdza Dyrektora Instytutu Muzyki Kościelnej w Łomży, który prowadzi warsztaty chóralne w naszej parafii. Ksiądz Kazimierz wygłosi Słowo Boże i po wszystkich Mszach św. będzie kwestował na potrzeby Instytutu. Okażmy naszą wdzięczność poprzez dar serca. Efekty pracy naszego chóru usłyszymy na Mszach św. o godz. 9.00 i 11.00. Serdecznie zapraszamy.

 5. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. W zakrystii przyjmujemy wypominki. Przez cały rok w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca pół godz. przed Mszą św. wieczorną modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach, następnie sprawowana jest Msza św. w ich intencji.

 6. Wszystkim życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

 7. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:

Śp. Krzysztof Romanik, śp. Andrzej Wiechno. Wieczny odpoczynek…

 W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 18 października – św. Łukasz, ewangelista;
– w środę 20 października – św. Jan Kanty (1390-1473), prezbiter, profesor Akademii Krakowskiej, patron profesorów, studentów, młodzieży i szkół katolickich, pomagał potrzebującym;
– w piątek 22 października – św. Jan Paweł II (1920-2005), papież, teolog, filozof, przyjaciel artystów, naukowców, pielgrzym.

DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

10 PAŹDZIERNIKA 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Skarbem Kościoła jest Eucharystia, w której Bóg jest dla nas pokarmem i mądrością w Najświętszym Sakramencie i swoim słowie.

 2. Obchodzimy 21. Dzień Papieski. Po Mszy św. ofiarą do puszki możemy wesprzeć Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która realizuje program stypendialny skierowany do uzdolnionej młodzieży z małych miast i wsi.

 3. Październik to miesiąc różańca. Różaniec odmawiamy w tygodniu po Mszy św. o godz. 18.00, w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00. W środę 13.10 różaniec poprowadzą Róże Różańcowe.

 4. W czwartek będziemy obchodzić Dzień Edukacji Narodowej.

 5. W sobotę 16 października 43. rocznica wyboru papieża Jana Pawła II.

 6. W przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 11.00 spotkanie dla rodziców i dzieci przed I Komunią św.

 7. W niedzielę za tydzień po Mszach św., wolontariusze będą kwestować na rzecz ciężko chorej Julki. Zechciejmy pomóc choremu dziecku poprzez swój dar serca.

 8. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Zachęcamy do wzięcia formularzy wypominków. Wypełnione kartki składamy w zakrystii.

 9. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

 W tym tygodniu patronują nam:

– w środę 13 października – bł. Honorat Koźmiński (1829-1916), prezbiter, kapucyn, założyciel wielu zgromadzeń bezhabitowych;
– w piątek 15 października – św. Teresa od Jezusa (1515-1582), dziewica i doktor Kościoła, reformatorka zakonu karmelitańskiego;
– w sobotę 16 października – św. Jadwiga Śląska (między 1178 a 1180-1243), żona Henryka I Brodatego, po śmierci męża wstąpiła do klasztoru cysterek, słynęła z pobożności i czynów miłosierdzia.

DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

3 PAŹDZIERNIKA 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Dzisiaj niedziela św. Franciszka. Modlimy się w intencji ochrony Bożego stworzenia. Po Mszy św. ofiarą do puszki możemy wesprzeć Caritas.

 2. Rozpoczęliśmy październik – miesiąc modlitwy różańcowej Tradycyjnie, różaniec odmawiamy w tygodniu po Mszy św. o godz. 18.00, w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00.

 3. Kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do piątku po Mszy św. o godz. 18.00. W ciągu dnia kontakt z księdzem dyżurnym pod numerem tel. 29 644 12 36 - zachęcamy do telefonicznego zgłaszania spraw i umawiania wizyt kancelaryjnych.

 4. W poniedziałek o godz. 17.30 wypominki za zmarłych, a następnie Msza św. w ich intencji i różaniec.

 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca, po Mszy Świętej o godz. 18.00, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, którą prowadzi Wspólnota Dzieła Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 6. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić 21. Dzień Papieski. Ofiarą do puszki możemy wesprzeć Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która wspiera uzdolnioną młodzież z małych miejscowości.

 7. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli. Jednocześnie zachęcamy do odwiedzania naszej strony parafialnej www.jozafatkomorowo.pl W ostatnim czasie m.in. została uzupełniona historia naszej Parafii zamieszczona w Kronice, za co serdecznie dziękuję ks. Dariuszowi.

 8. Dnia 15 października br. obchodzimy Ogólnopolski Dzień Dziecka Utraconego.

W tym dniu myślimy o dzieciach zmarłych przed swoimi narodzinami i modlimy się za ich rodziców przeżywających ból i żałobę.
Pogrzeb Dzieci Utraconych odbędzie się m.in. 9 października br. godz. 10:00 w Ostrowi Maz. w parafii Wniebowzięcia NMP, ul. 3 Maja nr 3.

 W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 4 października – św. Franciszek z Asyżu (1182-1226), diakon, założyciel Zakonu Braci Mniejszych;
– we wtorek 5 października – św. Faustyna Kowalska (1905-1938), zakonnica ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, mistyczka, nazywana Sekretarką Bożego miłosierdzia;
– w czwartek 7 października – Najświętsza Maryja Panna Różańcowa – patronka wspólnot Żywego Różańca.

W sobotę, we wspomnienie świętych Aniołów Stróżów, wyruszyliśmy na pielgrzymi szlak. Odwiedziliśmy Andrzejewo oraz "najmłodsze" Sanktuarium naszej diecezji pw. bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Zuzeli. W czasie Mszy św. modliliśmy się o opiekę Prymasa Tysiąclecia. Po zwiedzeniu Muzeum Lat Dziecięcych Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego, znaleźliśmy czas, by posilić także nasze ciała przy wspólnym ognisku. Błogosławiony Kardynale Stefanie Wyszyński - módl się za nami.

View the embedded image gallery online at:
http://www.jozafatkomorowo.pl/j2/?limitstart=0#sigFreeId1f461e5a54

DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

26 WRZEŚNIA 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj w całym Kościele przeżywamy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Jutro Światowy Dzień Turystyki.

 2. W środę święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

 3. W piątek rozpoczniemy październik, miesiąc w szczególny sposób poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Tradycyjnie, różaniec będziemy odmawiać codziennie po Mszy św. o godz. 18.00, w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00.

 4. W pierwszy piątek okazja do spowiedzi przed Mszą św. o godz. 9.00 i 18.00.

 5. W sobotę będziemy wspominali Świętych Aniołów Stróżów. Bóg każdemu z nas daje Anioła, by go strzegł i wspomagał na drogach życia.

 6. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 18.00 Msza Święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi.

 7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 8. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł: śp. Ireneusz Borys. Pamiętajmy o nich w modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.

 9. W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 27 września – św. Wincenty a Paulo (1581-1660), prezbiter, patron dzieł miłosierdzia;
– we wtorek 28 września – św. Wacław (ok. 907-929 lub 935), męczennik, król i patron Czech, zginął za wiarę z rąk brata;
– w środę 29 września – święci archaniołowie Michał, Gabriel i Rafał, szczególni posłańcy od Boga;
– w czwartek 30 września – św. Hieronim (ok. 347-420), prezbiter i doktor Kościoła, tłumacz Pisma Świętego na język łaciński;
– w piątek 1 października – św. Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), dziewica i doktor Kościoła, karmelitanka, patronka misji katolickich;
– w sobotę 2 października – Święci Aniołowie Stróżowie, opiekunowie niebiescy dani nam przez Boga.

 

Strona 1 z 111

23 Października 2021
Marleny, Edwarda, Seweryna
Solenizantom życzymy wielu Łask Bożych

Liczba wizyt:

28068

 

Odwiedza nas 4 gości oraz 0 użytkowników.

Joomla templates by Joomlashine