Parafia wojskowo-cywilna
pw. św. Jozafata BM
w Komorowie ul. Kościelna 5/1
07-310 Ostrów Maz.

NIP 7591652760 REGON 551319717
KONTO: BS w Ostrowi Maz.
97 8923 0008 0027 5075 2000 0001
Bóg zapłać za ofiary na rzecz kościoła

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

ŚWIĘTO POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA

1. Dziękujemy Panu Bogu za dar tej świątyni.

- Przechodzimy na czas zimowy, Msza św. o godz. 17.00.

- Nabożeństwo Różańcowe po Mszy św. o godz. 9.00.

- Przyjmujemy na tradycyjne Wypominki.

2. Różaniec dla dzieci o 16.15, dla dorosłych po Mszy św. o godz. 17.00.

3. We wtorek święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

4. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 16.50.

5. W piątek kończy się miesiąc październik - dziękujemy wszystkim, którzy modlili się na Różańcu.

6. W sobotę Uroczystości Wszystkich Świętych - Msze św. jak w niedziele.

- Jest to I sobota miesiąca nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi po Mszy św. o godz. 17.00.

- Przypominamy kandydatom do Bierzmowania

Należy w tym dniu być u Komunii św. odmówić Litanię.

W dniach od 1 - 8 XI codziennie możemy zyskać odpust zupełny i ofiarować za zmarłych przez pobożne nawiedzenie cmentarza grzebalnego, modlitwę za zmarłych.

- Procesja na cmentarzu Parafialnym o godz. ......, komunalnym o godz. ......

7. W przyszłą niedzielę Wspomnienie Wszystkich Zmarłych.

8. Odpust Parafialny będzie 11 XI o godz. 16.00

9. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

10. Intencje Mszalne.

11. Wszystkim Jubilatom, Solenizantkom i Solenizantom życzymy wielu Łask Bożych.

 

INTENCJE MSZALNE

 

Poniedziałek

27 października

17:00

17:00

Weronika i Henryk Jadczak

Kazimiera i Kazimierz Michalczuk

Wtorek

28 października

17:00

17:00

Józef Przygoda

Tadeusz Rydlewski

Środa

29 października

17:00

17:00

Tadeusz Wąsowski

Michalina i Bolesław Runo

Czwartek

30 października

17:00

17:00

Wacław Kulesza 2 rocz. śm.

c.r. Kuleszów i Orłowskich

Piątek

31 października

17:00

17:00

Kazimierz Żach 1 rocz. śm.

c.r. Żachów

Sobota

1 listopada

7:30

9:00

 

11:00

 

17:00

Marianna, Bolesław i Edward Zaczkowski

Janina i Marian Garwolińscy 8 rocz. śm.

Adam Malec 1 rocz. śm.

Marianna i Stanisław Świątkowscy

c.r. Świątkowskich i Siedleckich

Stanisław i Halina Pasztaleniec

Niedziela

2 listopada

7:30

 

7:30

9:00

11:00

17:00

Antonina – Zofia Matusik †Antoni i Mieczysław

c.r. Matusików i Gałazków

Za zmarłych polecanych w Wypominkach

Zdzisław Laskowski 3 rocz. śm.

Wanda Dąbrowska †Regina i Aleksander Skalik

rodziców Mariannę i Józefa Korzeb

dzieci Celinka, Zdzisław i Eugeniusz – intencja zamówiona przez syna Kazimierza Korzeb z USA

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś rozpoczyna się Tydzień Misyjny w całym Kościele.

- Taca na Misje.

- Różaniec po Mszy św. o godz. 9.00.

- Dziś liczenie praktyk religijnych.

- W poniedziałek zapraszamy klasy III na Różaniec, w środę klasy I gimnazjum.

2. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy  o godz. 17.50.

- Jest to wspomnienie liturgiczne św. Jana Pawła II.

3. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe dla dzieci o godz. 17.00, dla dorosłych po Mszy św. o godz. 18.00.

4. Kartki wypominkowe na ławkach i w Zakrystii.

- Wypełniamy drukowanymi literami - wyraźnie. Możemy zaznaczyć datę, kiedy chcemy aby pomodlić się za zmarłych.

Modlimy się przez oktawę Wszystkich Świętych, niedziele Listopada oraz pierwsze poniedziałki miesiąca.

Przez cały miesiąc Listopad Msza św. za zmarłych.

5. W przyszłą niedzielę zmiana czasu na zimowy.

6. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

7. Intencje Mszalne.

8. Wszystkim Jubilatom, Solenizantkom i Solenizantom życzymy wielu Łask Bożych.

 

INTENCJE MSZALNE

Poniedziałek

20 października

18:00

18:00

Irena Mol - intencja imieninowa

Andrzej Płocica 2 rocz. śm. i Zofia

Wtorek

21 października

18:00

18:00

Agata Pazik 4 rocz. śm.

Ludwika i Marian Rekowski

Środa

22 października

18:00

18:00

Edward Jastrzębski 10 rocz. śm.

Czwartek

23 października

18:00

18:00

O Boże błogosławieństwo dla dzieci

intencja od rodziców

Piątek

24 października

18:00

18:00

 

Sobota

25 października

18:00

18:00

 

Niedziela

26 października

7:30

 

9:00

 

9:00

11:00

17:00

Sabina i Władysław Brzostek

Stefania i Piotr Głosek †Józefa Chodubska

Tadeusz Kowalewski 1 rocz. śm.

- intencja od członków klubu seniora

Józef i Anna Komorowscy

Bożena i Mieczysław Szyszkowscy

Tadeusz Radgowski

Andrzej Radgowski

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Zapowiedzi godz. 9.00.

1. Dziś Niedziela Papieska - zbiórka do puszek na Fundusz Stypendialny.

- Różaniec po Mszy św. o godz. 9.00.

2. Jutro 13 X Różaniec Fatimski po Mszy św. o godz. 18.00.

3. We wtorek Święto Edukacji Narodowej - Dzień Nauczyciela. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 nauczycieli, wychowawców i katechetów w ich intencji - i na modlitwę różańcową.

4. W środę Nowenna do Batki Boskiej Nieustającej Pomocy o godz. 17.50.

5. W sobotę święto świętego Łukasza Ewangelisty - patrona Służby Zdrowia. Zapraszamy na modlitwę o godz. 18.00 i Różaniec w intencji Służby Zdrowia.

6. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Misyjny w Kościele. Taca na Misje.

- Liczenie praktyk religijnych.

7. Zapraszamy na Modlitwę Różańcową dla dzieci o godz. 17.00. Dla dorosłych po Mszy św. o godz. 18.00.

8. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę do Krakowa, Wadowic i Częstochowy 16, 17, 18 X.

9. Ks. Misjonarz Wojtek Matuszewski składa serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę. Zebrana kwota to 2,5 tys zł, 5 Euro, 200 Rubli, 50 Koron.

10. Odpust Parafialny św. Jozafata BM odbędzie sie 11 listopada na Mszy św. o godzinie 16:00 połączony z obchodami Narodowego Święta Niepodległości. Wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy.

11. Przypominamy, że w tym roku nie będzie I Komunii św. Odbędzie się ona za rok - przyjmą ją uczniowie klas III.

12. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

13. Intencje Mszalne.

14. Wszystkim Jubilatom, Solenizantkom i Solenizantom życzymy wielu Łask Bożych.

 

INTENCJE MSZALNE

Poniedziałek

13 października

18:00

18:00

Za żywych i zmarłych z KŻR

W intencji Kół Żywego Różańca

Wtorek

14 października

18:00

18:00

O Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla nauczycieli, katechetów i wychowawców

Środa

15 października

18:00

 

18:00

Jadwiga 21 rocz. śm.

i Eugeniusz 2 rocz. śm. Bek

Maria-Teresa Szydlik

Czwartek

16 października

18:00

18:00

Bożena Dawidowska 9 rocz. śm.

Piątek

17 października

18:00

18:00

Stanisław Kruk – intencja od wnuczki Sylwii

Sobota

18 października

18:00

 

18:00

O Boże błogosławieństwo dla Zofii i Jana Iwanowskich w 50

rocz. zawarcia Sakramentu Małżeństwa

Leszek Duda †Aleksander i Zofia Duda

Niedziela

19 października

7:30

9:00

11:00

18:00

Danuta Raczkowska 11 rocz. śm.

Stanisław 7 rocz. śm. Samsel i Jan

Czesława, Amelia i Franciszek Jankowski

Irena i Stanisław Drabot

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Zapowiedzi godz. 9.00.

2. Dziś gościmy w naszej Parafii ks. Wojciecha Matuszewskiego misjonarza, który pracuje na dalekiej ale jakże nam bliskiej Syberii. Po Mszy św. będziemy mogli wesprzeć naszymi ofiarami.

- Nabożeństwo Różańcowe po Mszy św. o godz. 9.00.

W dni powszednie Nabożeństwo Różańcowe dla dzieci o godz. 17.00 i dla dorosłych po Mszy św. o godz. 18.00.

2. Jutro I poniedziałek - Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach o godz. 18.00 i Różaniec po Mszy św.

3. We wtorek wspomnienie Najświętszej Maryii Matki Różańcowej - rocznica bitwy morskiej Floty chrześcijan - zwycięstwa pod Lepanto.

4. W środę Nowenna do Marki Boskiej Nieustającej Pomocy o godz. 17.50.

5. W przyszłą niedzielę Niedziela Papieska - ofiara do puszek na Fundusz Stypendialny.

6. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

7. Intencje Mszalne.

8. Pielgrzymka autokarowa do Krakowa, Wadowic i Częstochowy w dniach 16-18 X - zapisy u Pani Małgosi lub u Pana Marka.

9. Wszystkim Jubilatom, Solenizantkom i Solenizantom życzymy wielu Łask Bożych.

INTENCJE MSZALNE

Poniedziałek

6 października

18:00

18:00

Irena Drabot 30 dzień od śmierci

Za zmarłych polecanych w Wypominkach

Wtorek

7 października

18:00

18:00

W intencji Parafian

Środa

8 października

18:00

 

18:00

Janina i Stanisław Sychta †Ryszard i Julian

ks. Bednarz

Maria i Władysław

Czwartek

9 października

18:00

18:00

Zofia Sobotka 5 rocz. śm.

Franciszek i Stanisław Sobotka

Piątek

10 października

18:00

 

18:00

Irena i Tadeusz Choinowscy

Edward Podrażka

Franciszek Szymczuk

Sobota

11 października

18:00

18:00

Mieczysław Podbielski 28 rocz. śm.

Niedziela

12 października

7:30

9:00

11:00

18:00

Feliks Łojek †Helena i Bronisław

Bronisława i Aleksander Kochanek

Stanisława i Jerzy Ziółkowscy

Weronika Berens

 Wdzięczni za kanonozację Jana Pawła II - "Śladami JP II"


W dniach 16 – 18 październik 2014 roku organizowana jest nasza Szkolno - Parafialna Pielgrzymka

do CZĘSTOCHOWY, WADOWIC, KALWARII ZEBRZYDOWSKIEJ I KRAKOWA i OŚWIĘCIMIA.

Koszt trzydniowej podróży to 360 zł i obejmuje: ubezpieczenie, transport, 2 noclegi, 2 obiadokolacje

i 2 śniadania oraz bilety wstępu do muzeum i usługi przewodników.

Zapisy przyjmuje p. Marek Orłowski po każdej Mszy św. w zakrystii lub p. Małgosia pod nr tel. 600 313 709

 

 

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Zapowiedzi godz. 9.00.

2. W środę rozpoczyna się miesiąc październik poświęcony Matce Boskiej Różańcowej. Zapraszam na nabożeństwo dla dzieci o godz. 17.00. Dla dorosłych po Mszy św. o godz. 18.00.

- Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy o 17.50.

3. W czwartek I miesiąca modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne.

4. W piątek I miesiąca Msza św. o godz. 17.00 dla dzieci i o godz. 18.00.

5. W sobotę I miesiąca Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi o godz. 18.00

- Pielgrzymka Kółek Różańcowych do Osuchowej. Zapisy u Pana Marka.

6. W przyszłą niedzielę będziemy gościć ks. Wojciecha Matuszewskiego - misjonarza z Syberii. Po Mszy św. możemy wesprzeć jego misję.

- Zbiórka do puszek na Caritas.

7. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

8. Intencje Mszalne.

9. Wszystkim Jubilatom, Solenizantkom i Solenizantom życzymy wielu Łask Bożych.

 

INTENCJE MSZALNE

Poniedziałek

29 września

18:00

 

18:00

Janina Legacka

intencja od uczestników pogrzebu

O Boże błogosławieństwo dla Brajana Kacpra Rafałowicza w 14 rocz. urodzin

intencja od rodziców

Wtorek

30 września

18:00

 

18:00

W intencji Anny i Kazimierza w 25 rocz. ślubu z prośbą o Boże błogosławieństwo i zdrowie

Janina Legacka w 30 dzień od śmierci

intencja od uczestników pogrzebu

Środa

1 października

18:00

Wawrzyniec 49 rocz. śm. i Stefania Rubińscy

Eugeniusz Podkościelny

Czwartek

2 października

18:00

18:00

18:00

Alicja Chlebuś 2 rocz. śm.

Anna Filipowicz 7 rocz. sm.

O Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla Haliny Podedwornej w 75 rocz. urodzin

Piątek

3 października

18:00

18:00

Halina Brzozowska

Genowefa i Wacław Sikora

Janina, Aleksander i Genowefa Piersa

Sobota

4 października

18:00

 

18:00

Franciszek Jankowski

i zmarłych z rodziny Jankowskich

Joanna Czubak-Elert

Jan Elert 3 rocz. śm.

Niedziela

5 października

7:30

 

7:30

 

9:00

 

 

 

11:00

18:00

Robert Łabądź 2 rocz. śm.

Dagmara Kowalska Potempa 2 rocz. śm.  - intencja od żony i mamy

Antonina-Zofia Matusik, Antoni i Mieczysław

cr. Matusików i Gałązków

Franciszek Legacki 36 rocz. śm.

Rozalia i Tomasz Legacki

Józefa i Władysław Zaczkowscy

Waldemar Zaczkowski

Witold, Józefa i Czesław Telachowscy

Jan Wilczyński 8 rocz. śm.

Strona 52 z 58

24 Kwietnia 2018
Aleks, Grzegorz, Aleksander
Solenizantom życzymy wielu Łask Bożych

Liczba wizyt:

9010

Odwiedza nas 82 gości oraz 0 użytkowników.

KONTAKT

Parafia wojskowo-cywilna pw. św. Jozafata BM
Komorowo, ul. Kościelna 5/1
07-310 OSTRÓW MAZ.
gm. Ostrów Maz., pow. ostrowski, woj. mazowieckie

 
Joomla templates by Joomlashine