Parafia wojskowo-cywilna
pw. św. Jozafata BM
w Komorowie ul. Kościelna 5/1
07-310 Ostrów Maz.

NIP 7591652760 REGON 551319717
KONTO: BS w Ostrowi Maz.
97 8923 0008 0027 5075 2000 0001
Bóg zapłać za ofiary na rzecz kościoła

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

1. Dzisiejsza niedziela jest ostatnią niedzielą Roku Liturgicznego.

- Po Mszy św. o godz. 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Akt Poświęcenia.

- Za odmówienie Aktu możemy zyskać odpust.

- Na Mszy św. o godz. 11.00 przyjęcie nowych ministrantów.

2. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 16.50.

3. W sobotę Dzień Podchorążego - rocznica Wybuchu Powstania Listopadowego.

4. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się nowy Rok Liturgiczny.

- Adwent - czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa

- taca na Wyższe Seminarium Duchowne w Łomży.

5. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

6. Intencje Mszalne.

7. Domowy Kościół organizuje Bal Sylwestrowy w Restauracji Pod Lwami - więcej plakat.

8. Wszystkim Jubilatom, Solenizantkom i Solenizantom życzymy wielu Łask Bożych.

 

INTENCJE MSZALNE

Poniedziałek

24 listopada

17:00

17:00

Za zmarłych polecanych w Wypominkach

Janina Zając – intencja od rodziny Krajewskich

Wtorek

25 listopada

17:00

17:00

Za zmarłych polecanych w Wypominkach

Jan Garwoliński – intencja od uczestników pogrzebu

Środa

26 listopada

17:00

17:00

Za zmarłych polecanych w Wypominkach

Janina Zając 30 dzień od śmierci

intencja od uczestników pogrzebu

Czwartek

27 listopada

17:00

17:00

Za zmarłych polecanych w Wypominkach

Zdzisław, Wiesława, Ryszard i Teresa

Piątek

28 listopada

17:00

17:00

17:00

Za zmarłych polecanych w Wypominkach

Zdzisław Stachacz w dniu imienin

Jan i Marianna Stachacz

Zdzisław Dąbrowski

Sobota

29 listopada

17:00

17:00

17:00

O Boże błogosławieństwo dla Pauliny

w 18 rocznicę urodzin

Za zmarłych polecanych w Wypominkach

Stanisława Wesołkowska 15 rocz. śm.

Niedziela

30 listopada

7:30

9:00

9:00

 

11:00

17:00

Halina Sulżycka 1 rocz. śm.

Andrzej Duda 5 rocz. śm. - intencja imieninowa

O Boże błogosławieństwo dla grupy modlącej się Nieustanną

Nowenną do Ducha św.

Za zmarłych polecanych w Wypominkach

Zdzisław Szyszkowski 18 rocz. śm.

Władysław i Regina Siarnawscy

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś Wybory w Polsce. Wybieramy Wójtów, Burmistrzów, Radnych.

2. Bardzo dziękuję Międzyzakładowej Komisji NSZZ Solidarność w Ostrowi Mazowieckiej za zorganizowanie wystawy o Błogosławionym Księdzu Jerzym Popiełuszce.

- Dziękuję za wsparcie Panu Wójtowi Gminy Ostrów Maz. oraz za cztery stuły dla naszej Parafii.

3. Dziś o godz. 11.00 Msza św. o Boże Błogosławieństwo dla 22 Wojskowego Ośrodka Kartografii z okazji Święta Jednostki.

4. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o 16.50.

5. W piątek imieniny obchodzi Jego Ekscelencja Biskup Janusz Stepnowski - pamiętajmy o czcigodnym solenizancie w naszych modlitwach.

6. W przyszłą niedzielę uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata - ostatnia niedziela Roku Liturgicznego. Po Mszy św. o godz. 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Akt Poświęcenia.

7. Składam serdeczne Bóg Zapłać tym wszystkim, którzy wzięli udział i przygotowali uroczystość ospustową 11 XI (Pocztom Sztandarowym, Strażakom, Harcerzom, Dzieciom, Wojsku i wszystkim Gościom).

8. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej.

9. Intencje Mszalne.

10. Wszystkim Jubilatom, Solenizantkom i Solenizantom życzymy wielu Łask Bożych.

W tym tygodniu odszedł od nas do Pana Dariusz Gutowski.

Wieczny Odpoczynek Racz Mu Dać Panie.

 

INTENCJE MSZALNE

 

Poniedziałek

17 listopada

17:00

17:00

17:00

W intencji Mateusza Padzik w 18 rocz. urodzin

Za zmarłych polecanych w Wypominkach

Adolf Pęksa 22 rocz. śm.

Wtorek

18 listopada

17:00

17:00

17:00

O łaskę zdrowia dla Hubercika i Weroniki

Paweł Zęgota – intencja z okazji urodzin

Za zmarłych polecanych w Wypominkach

Środa

19 listopada

17:00

17:00

 

17:00

Za zmarłych polecanych w Wypominkach

Jan Garwoliński

intencja od uczestników pogrzebu

Andrzej Jonik 30 dzień od śmierci

intencja od mamy i babci

Czwartek

20 listopada

17:00

17:00

Za zmarłych polecanych w Wypominkach

Zofia Brzostowska 9 rocz. śm.

Piątek

21 listopada

17:00

17:00

Za zmarłych polecanych w Wypominkach

Janusz Król 1 rocz. śm.

Sobota

22 listopada

17:00

 

17:00

Dziękczynno – błagalna z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Elżbiety i Witolda Osieckich w 40 rocz. zawarcia związku małżeńskiego

Za zmarłych polecanych w Wypominkach

Niedziela

23 listopada

7:30

7:30

9:00

 

11:00

17:00

Za zmarłych polecanych w Wypominkach

Mirosław Rurka

Maciej Dąbrowski 7 rocz. śm.

cr. Socików i Dąbrowskich

Jan Kruciński 2 rocz. śm.

Władysław Chorąży 14 rocz. śm.

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

ŚWIĘTO ROCZNICY POŚWIĘCENIA BAZYLIKI LATERAŃSKIEJ

1. Od wczoraj do czwartku w naszym kościele ma miejsce wystawa "KAPŁAN BŁOGOSŁAWIONY KSIĄDZ JERZY POPIEŁUSZKO". Wystawę możemy zwiedzać indywidualnie przed i po Mszy św. o godz. 17.00 oraz grupy po uzgodnieniu godziny. Zapraszamy.

- Dziś o godz. 10.30 pokaz multimedialny o Błogosławionym Ks. Jerzym Popiełuszce.

- O godz. 11.00 Msza św. w intencji Ojczyzny przez wstawiennictwo Ks Jerzego.

- Po Mszy św. możliwość ucałowania relikwii Bł. Ks. Jerzego.

- Zbiórka ofiar do puszek na "Kościół w Potrzebie".

2. We wtorek 11 Listopada Święto Niepodległości. Połączone będzie z Odpustem Parafialnym św. Jozafata Biskupa i Męczennika. Zostanie poświęcony obraz św. Jozafata - dar Pielgrzymów do Częstochowy 16-18 X 2014.

Porządek:

O godz. 15.15 gromadzimy się pod pomnikiem Marszałka, następnie przemarsz do Kościoła na Mszę św. o godz. 16.00. Uroczystej Sumie Odpustowej będzie przewodniczył ks. prof. dr hab. Andrzej Kiciński z KUL-u.

Po Mszy św. uroczysta Procesja wokół kościoła. Bardzo serdecznie zapraszam Poczty Sztandarowe, Wojsko, Straż Pożarną, dzieci i młodzież. Myśliwych, Związek Żołnierzy WP.

Proszę o przygotowanie Procesji, zapraszam dzieci do sypania kwiatów.

3. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

4. W czwartek 13 - Różaniec o godz. 16.15 i Msza św. w intencji Koła Żywego Różańca.

5. W przyszłą niedzielę taca na Światowe Dni Młodzieży.

- O godz. 11.00 Msza św. w intencji 22 Wojskowego Ośrodka Kartograficznego z okazji ich święta.

6. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej.

7. Intencje Mszalne.

8. Wszystkim Jubilatom, Solenizantkom i Solenizantom życzymy wielu Łask Bożych.

 W tym tygodniu odszedł od nas do Pana Jan Garwoliński.

Wieczny Odpoczynek Racz Mu Dać Panie.

 

 

INTENCJE MSZALNE

Poniedziałek

10 listopada

17:00

17:00

Za zmarłych polecanych w Wypominkach

Janina Zając – intencja od uczestników pogrzebu

Wtorek

11 listopada

16:00

 

16:00

 

16:00

16:00

Suma Odpustowa odprawiana

w intencji Parafian i przybyłych Gości

W intencji Ojczyzny

w 96. rocznicę Odzyskania Niepodległości

O Boże błogosławieństwo dla Marcina i rodziny

Za zmarłych polecanych w Wypominkach

Środa

12 listopada

17:00

17:00

Za zmarłych polecanych w Wypominkach

Ryszard Matusiak 10 rocz. śm.

Czwartek

13 listopada

17:00

 

 

17:00

 

17:00

Dziękczynno – błagalna w 25 rocz. ślubu Jolanty i Krzysztofa

Cichomskich

- intencja od rodziców i córki

W intencji Kół Żywego Różańca – intencja zamówiona przez

KŻR św. Franciszka ze Stoku

Za zmarłych polecanych w Wypominkach

Piątek

14 listopada

17:00

17:00

O łaskę zdrowia i szczęśliwą operację dla Moniki Bednarczyk – intencja od koleżanek i kolegów

Za zmarłych polecanych w Wypominkach

Sobota

15 listopada

17:00

17:00

Za zmarłych polecanych w Wypominkach

Jan Garwoliński – intencja od koleżanek

z Koła Gospodyń Wiejskich

Niedziela

16 listopada

7:30

9:00

9:00

 

11:00

 

 

17:00

Za zmarłych polecanych w Wypominkach

Anna Żmijewska 8 rocz. śm.

Tadeusz Zaremba 1 rocz. śm.

c.r. Zarembów i Dmochów

W święto 22. Wojskowego Ośrodka Kartograficznego modlimy

się w intencji Dowódcy Jednostki, Kadry, Pracowników

Cywilnych oraz ich Rodzin

Anna i Konstanty Zyśk

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA

WSPOMNIENIE WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH

1. Dziś Kościół obejmuje modlitwą wszystkich wiernych zmarłych.

Do 8.XI możemy zyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych pod zwykłymi warunkami.

- I Niedziela miesiąca adoracyjna.

2. Wypominki codziennie do 8 XI o 16.30 Różaniec i Msza św.  W każdą niedzielę Listopada oraz przez cały rok w I Poniedziałek miesiąca Msza św.

3. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

4. W czwartek modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne.

5. W Piątek I miesiąca Msza św. dla dzieci o godz. 17.00 i druga Msza św. o godz. 18.00.

6. W tym roku mija 30 rocznica męczeńskiej śmierci Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.

Od przyszłej soboty 8 XI do przyszłego czwartku 13 XI w naszym kościele będzie wystawa pt. "Kapłan Sługa Boży Ksiądz Jerzy Popiełuszko".

7. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 Msza św. i możliwość ucałowania relikwii Bł. Ks. Jerzego. O godz. 10.30 pokaz multimedialny o błogosławionym ks. Jerzym Popiełuszce. Wystawę organizuje Międzyzakładowa Komisja Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ Solidarność w Ostrowi Maz.

8. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej.

Dziękuję p. Robertowi Piendyk za pomoc.

9. Intencje Mszalne.

10. Wszystkim Jubilatom, Solenizantkom i Solenizantom życzymy wielu Łask Bożych.

W tym tygodniu odeszła od nas do Pana Joanna Zając ze Stoku.

Wieczny Odpoczynek Racz Jej Dać Panie.

 

INTENCJE MSZALNE

 

Poniedziałek

3 listopada

17:00

17:00

Za zmarłych polecanych w Wypominkach

Kazimierz Sawicki 2 rocz. śm.

Halina i Wacław

Wtorek

4 listopada

17:00

17:00

Za zmarłych polecanych w Wypominkach

Za zmarłych rodziców i rodzeństwo z rodziny Maksajdowskich i Zglejszewskich

Środa

5 listopada

17:00

 

17:00

17:00

O Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla księdza Proboszcza Sławomira

intencja imieninowa zamówiona przez KŻR

Za zmarłych polecanych w Wypominkach

Sławomir Łupiński – intencja imieninowa

Czwartek

6 listopada

17:00

17:00

Za zmarłych polecanych w Wypominkach

Paweł Zęgota 2 rocz. śm.

Piątek

7 listopada

17:00

18:00

Za zmarłych polecanych w Wypominkach

c.r. Rogalskich i Komorowskich

Sobota

8 listopada

17:00

17:00

Za zmarłych polecanych w Wypominkach

Janina Zając

intencja zamówiona przez p. Krajewską

Niedziela

9 listopada

7:30

7:30

9:00

11:00

 

17:00

Za zmarłych polecanych w Wypominkach

Tadeusz Kowalewski 1 rocz. śm.

Irena Kotomska 2 rocz. śm.

O szczęśliwe rozwiązanie dla Magdaleny

i Boże błogosławieństwo dla rodziny

Teresa i Bogdan Tomaszewscy

Helena i Antoni Kołodziejscy

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

ŚWIĘTO POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA

1. Dziękujemy Panu Bogu za dar tej świątyni.

- Przechodzimy na czas zimowy, Msza św. o godz. 17.00.

- Nabożeństwo Różańcowe po Mszy św. o godz. 9.00.

- Przyjmujemy na tradycyjne Wypominki.

2. Różaniec dla dzieci o 16.15, dla dorosłych po Mszy św. o godz. 17.00.

3. We wtorek święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

4. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 16.50.

5. W piątek kończy się miesiąc październik - dziękujemy wszystkim, którzy modlili się na Różańcu.

6. W sobotę Uroczystości Wszystkich Świętych - Msze św. jak w niedziele.

- Jest to I sobota miesiąca nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi po Mszy św. o godz. 17.00.

- Przypominamy kandydatom do Bierzmowania

Należy w tym dniu być u Komunii św. odmówić Litanię.

W dniach od 1 - 8 XI codziennie możemy zyskać odpust zupełny i ofiarować za zmarłych przez pobożne nawiedzenie cmentarza grzebalnego, modlitwę za zmarłych.

- Procesja na cmentarzu Parafialnym o godz. ......, komunalnym o godz. ......

7. W przyszłą niedzielę Wspomnienie Wszystkich Zmarłych.

8. Odpust Parafialny będzie 11 XI o godz. 16.00

9. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

10. Intencje Mszalne.

11. Wszystkim Jubilatom, Solenizantkom i Solenizantom życzymy wielu Łask Bożych.

 

INTENCJE MSZALNE

 

Poniedziałek

27 października

17:00

17:00

Weronika i Henryk Jadczak

Kazimiera i Kazimierz Michalczuk

Wtorek

28 października

17:00

17:00

Józef Przygoda

Tadeusz Rydlewski

Środa

29 października

17:00

17:00

Tadeusz Wąsowski

Michalina i Bolesław Runo

Czwartek

30 października

17:00

17:00

Wacław Kulesza 2 rocz. śm.

c.r. Kuleszów i Orłowskich

Piątek

31 października

17:00

17:00

Kazimierz Żach 1 rocz. śm.

c.r. Żachów

Sobota

1 listopada

7:30

9:00

 

11:00

 

17:00

Marianna, Bolesław i Edward Zaczkowski

Janina i Marian Garwolińscy 8 rocz. śm.

Adam Malec 1 rocz. śm.

Marianna i Stanisław Świątkowscy

c.r. Świątkowskich i Siedleckich

Stanisław i Halina Pasztaleniec

Niedziela

2 listopada

7:30

 

7:30

9:00

11:00

17:00

Antonina – Zofia Matusik †Antoni i Mieczysław

c.r. Matusików i Gałazków

Za zmarłych polecanych w Wypominkach

Zdzisław Laskowski 3 rocz. śm.

Wanda Dąbrowska †Regina i Aleksander Skalik

rodziców Mariannę i Józefa Korzeb

dzieci Celinka, Zdzisław i Eugeniusz – intencja zamówiona przez syna Kazimierza Korzeb z USA

Strona 100 z 107

15 Czerwca 2021
Jolanta, Wiola, Wit
Solenizantom życzymy wielu Łask Bożych

Liczba wizyt:

8960

 

Odwiedza nas 7 gości oraz 0 użytkowników.

Joomla templates by Joomlashine