Parafia wojskowo-cywilna
pw. św. Jozafata BM
w Komorowie ul. Kościelna 5/1
07-310 Ostrów Maz.

NIP 7591652760 REGON 551319717
KONTO: BS w Ostrowi Maz.
97 8923 0008 0027 5075 2000 0001
Bóg zapłać za ofiary na rzecz kościoła

Szósta Niedziela w ciągu roku

1. Słowa dzisiejszej Ewangelii nie są wyłącznie przypomnieniem obowiązku troski o głodnych, ubogich i cierpiących. Chrystus oczekuje od nas serc i umysłów zdolnych dostrzegać prawdziwe źródła ludzkiej biedy. Początkiem takiej postawy jest właściwy dystans do wszystkiego, co sam i posiadamy.

 2. Kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do piątku bezpośrednio po Mszy św. wieczornej o godz. 17.00.

 3. Zwyczajem lat ubiegłych dnia 30 marca br., organizowany jest wyjazd na Misterium Męki Pańskiej. Zainteresowani mogą uzyskać informacje u Pani katechetki Małgorzaty.

 4. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę przed Mszą św. o godz. 17.00.

 5. W czwartek po Mszy św. o godz. 17.00 cotygodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.

 6. W piątek z okazji Święta Katedry Świętego Piotra Apostoła, podczas Mszy św. będziemy modlili się o ducha apostolskiej gorliwości, zdrowie i potrzebne łaski dla papieża.

 7. Boże błogosławieństwo niech towarzyszy wszystkim drogim jubilatom i solenizantom.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 22 II – święto Katedry Świętego Piotra Apostoła,
• 23 II – św. Polikarp (ok. 69-155), męczennik, ustanowiony przez św. Jana Apostoła biskupem Smyrny.

 

Piąta Niedziela w ciągu roku

1. Chrystusowe wezwanie skierowane dzisiaj do Szymona: „wypłyń na głębię” nie może być odczytane tylko jako znak apostolskiego powołania. Pan zaprasza nas wszystkich, abyśmy z zaufaniem wypłynęli na głębiny wiary. Oby udział w niedzielnej Eucharystii na nowo rozpalił w nas ducha odważnego podążania za Mistrzem.


2. W środę 13.02 o godz. 16.15 różaniec Kół Żywego Różańca, następnie Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3. Dnia 14 lutego wielu parafian będzie obchodziło tzw. walentynki. W naszych osobistych modlitwach pamiętajmy zwłaszcza o narzeczonych i małżonkach. Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 17.00.

 4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

 5. Parafia Wniebowzięcia NMP w Ostrowi Mazowieckiej zaprasza na kolejny Wieczór UWIELBIENIA, który odbędzie się w Niedzielę 17 lutego o godz. 19:00 pod hasłem ,,W mocy Bożego Ducha”. Wspólna modlitwa i trwanie przed Bogiem, który kocha i działa w nas oraz wśród ludzi, gdzie na co dzień żyjemy. Zapraszamy całe rodziny, młodszych i starszych do wspólnej modlitwy.

 6. Wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje urodziny i imieniny, otaczamy serdeczną pamięcią i modlitwą.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 11 II – wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, Światowy Dzień Chorego,
• 14 II – św. Cyryl (827-869), mnich, i św. Metody (815-885), biskup, patroni Europy, misjonarze Księstwa Wielkomorawskim i Rusi Kijowskiej.

 

Czwarta Niedziela w ciągu roku

1. Kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do piątku bezpośrednio po Mszy św. wieczornej o godz. 17.00.

2. Jutro pierwszy poniedziałek miesiąca. Tradycyjnie od godz. 16.30 odczytujemy wypominki, a o godz. 17.00 Msza św. w intencji zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach.

 3. 11 lutego obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji w niedzielę za tydzień 10 lutego, w naszym kościele o godz. 9.00 będzie sprawowana Msza św. z udzieleniem namaszczenia chorych. Uprzejmie prosimy o pomoc w zorganizowaniu uczestnictwa we Mszy Świętej z udzieleniem sakramentu chorych wszystkim, którzy nie mogą na co dzień być obecni w kościele. 

Przypominamy, że w sakramencie chorych wzywamy pomocy Pana Boga, aby nas umocnił duchowo i fizycznie. Udziela się go nie tylko osobom w niebezpieczeństwie śmierci, ale chorym, a także osobom w podeszłym wieku.

 4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

 5. Solenizantom i jubilatom życzymy daru głębokiej wiary i ludzkiej życzliwości.

 6. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Władysława Dąbrowskiego, l.92 z ul. Piaski oraz śp. Walerię Kiersnowską, l.88 z ul. Kościelnej, której pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 11.00 oraz śp. Jana Pieńkowskiego. Wieczny odpoczynek…

 

W tym tygodniu patronują nam:
• 5 II – św. Agata (ok. 235-251), dziewica i męczennica z Katanii na Sycylii, patronka kobiet karmiących i w chorobach piersi,
• 6 II – św. Paweł Miki (1565-1597) i 25 Towarzyszy, pierwsi męczennicy na Dalekim Wschodzie, ukrzyżowani w Nagasaki w Japonii.

 

Trzecia Niedziela w ciągu roku

1. Wraz z Kościołem powszechnym dziękujemy Panu Bogu za dar Światowych Dni Młodzieży. Pragniemy zawierzać miłującemu Ojcu młodzież całego świata.

 

2. Dziękując za dar Eucharystii i kapłaństwa, zgromadzimy się w czwartkowy wieczór na Mszy Świętej o godz. 17.00. Podczas adoracji po Mszy św. będziemy się modlili o nowe powołania kapłańskie z naszej Parafii.

 

3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca, Msze św. o godz. 9.00 i 17.00. Przed Mszą św. okazja do spowiedzi.

 

4. W sobotę 2 lutego obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane również świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. z poświęceniem gromnic o godz. 9.00 i 17.00. W tym dniu obchodzony jest również w Kościele Dzień Życia Konsekrowanego.

 

5. Serdeczne życzenia i dar modlitwy niech towarzyszą wszystkim obchodzącym w najbliższych dniach urodziny i imieniny.

 

W tym tygodniu patronują nam:
• 28 I – św. Tomasz z Akwinu (1225-1274), prezbiter, Doktor Kościoła, dominikanin, jeden z najwybitniejszych filozofów i teologów chrześcijańskich,
• 31 I – św. Jan Bosko (1815-1888), włoski kapłan, apostoł młodzieży, założyciel zgromadzeń salezjańskich,
• 2 II – święto Ofiarowania Pańskiego, Światowy Dzień Życia Konsekrowanego.

Druga Niedziela w ciągu roku

1. Najświętsza Ofiara Chrystusa, której pamiątkę sprawowaliśmy, zjednoczyła nas wokół ołtarza. W Tygodniu Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan prosimy dobrego Boga, aby wszyscy wyznawcy Chrystusa stanowili „jedno serce i jednego ducha”, dając w ten sposób czytelne świadectwo wobec świata.

 

2. Kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do piątku bezpośrednio po Mszy św. wieczornej o godz. 17.00.

 

3. Dobiegają końca tegoroczne odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. Serdecznie dziękujemy za chwile wspólnej modlitwy, budujące świadectwo wiary, serdeczne przyjęcie, życzliwość, poczęstunek oraz złożone ofiary. Wszystkich, którzy nie mogli przyjąć księdza w wyznaczonym terminie, a pragną zaprosić kapłana do swoich domów, prosimy o zgłoszenie się bezpośrednio po Mszy św. do zakrystii i umówienie terminu.

 

4. Zgodnie z zapowiedzią, w dniu wczorajszym na zakończenie kolędy, została powołana do istnienia i zatwierdzona 12 osobowa Rada Parafialna duszpasterska i ekonomiczna. Więcej informacji podamy do wiadomości po spotkaniu, które zostanie zorganizowane po feriach, w dogodnym dla wszystkich terminie.

 

5. Zbliża się okres ferii zimowych. Zachęcamy rodziców, aby zatroszczyli się o możliwość uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii dzieci i młodzieży biorących udział w różnych formach wypoczynku zimowego.

 

6. W poniedziałek obchodzimy Dzień Babci, a we wtorek Dzień Dziadka. Wszystkim składamy najserdeczniejsze życzenie i zapraszamy do szczególnej modlitwy za bliskich naszym sercom babcie i dziadków.

 

7. Solenizantów i jubilatów tygodnia polecamy opiece świętych patronów i otaczamy serdeczną modlitwą.

 

W tym tygodniu patronują nam:

• 21 I – św. Agnieszka (291-304), dziewica, męczennica, patronuje zaręczonym, ofiarom gwałtu,
• 24 I – św. Franciszek Salezy (1567-1622), biskup Genewy w Szwajcarii, gorliwy misjonarz zabiegający o nawrócenie protestantów, propagator życia duchowego wśród świeckich, ogłoszony Doktorem Kościoła i patronem dziennikarzy,
• 25 I – św. Paweł Apostoł (I w.), nawrócony prześladowca pierwszych chrześcijan, gorliwy głosiciel Ewangelii wśród pogan,
• 26 I – święci Tymoteusz i Tytus (I w.), towarzysze wypraw misyjnych św. Pawła Apostoła, a następnie biskupi i męczennicy za wiarę.

 

 

Strona 1 z 71

19 Lutego 2019
Arnold, Konrad, Marceli
Solenizantom życzymy wielu Łask Bożych

Liczba wizyt:

1225

 

Odwiedza nas 51 gości oraz 0 użytkowników.

KONTAKT

Parafia wojskowo-cywilna pw. św. Jozafata BM
Komorowo, ul. Kościelna 5/1
07-310 OSTRÓW MAZ.
gm. Ostrów Maz., pow. ostrowski, woj. mazowieckie

 
Joomla templates by Joomlashine