Parafia wojskowo-cywilna
pw. św. Jozafata BM
w Komorowie ul. Kościelna 5/1
07-310 Ostrów Maz.

NIP 7591652760 REGON 551319717
KONTO: BS w Ostrowi Maz.
97 8923 0008 0027 5075 2000 0001
Bóg zapłać za ofiary na rzecz kościoła

DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

19 WRZEŚNIA 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Jezus nie przeminął wraz ze swoją epoką. Zmartwychwstały żyje również w naszych czasach. Jego zbawczą moc otrzymujemy w sakramentach, w słowie Bożym, w liturgii. W dzisiejszą niedzielę, delegacja parafian, reprezentuje naszą Parafię na dożynkach diecezjalnych w Łomży. Reprezentantom dziękujemy – Bóg zapłać.

2. Kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do piątku po Mszy św. o godz. 18.00. W ciągu dnia kontakt z księdzem dyżurnym pod numerem tel. 29 644 12 36 - zachęcamy do telefonicznego zgłaszania spraw i umawiania wizyt kancelaryjnych.

3. W czwartek po Mszy Świętej o godz. 18.00, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, którą prowadzi Wspólnota Dzieła Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa.

4. Diecezjalne Duszpasterstwo Żywego Różańca zaprasza do udziału w dorocznej, 32. Pielgrzymce Żywego Różańca do Sanktuarium Królowej Polski w Nowej Osuchowej. Obędzie się ona w pierwszą sobotę miesiąca – 2 października 2021 r. , rozpoczęcie o godz. 10.00. Mottem spotkania są słowa: "Z Maryją, Niewiastą Nadziei". Pielgrzymką rozpoczniemy czwarty rok Wielkiej Nowenny Różańcowej, którego hasło brzmi: "Różaniec modlitwą o zbawienie innych"

5. Parafia pw. WNMP w Ostrowi Maz. w niedzielę 26 września o godz. 19.00 zaprasza na koncert Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego z Łomży – wstęp wolny.

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

7. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła śp. Genowefa Nowakowska. Wieczny odpoczynek…

W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 20 września – święci męczennicy Andrzej Kim Taegon (1821-1846), prezbiter, Paweł Chong Hasang (1795-1839) i Towarzysze, pierwsi męczennicy koreańscy;
– we wtorek 21 września – św. Mateusz (†ok. 60), apostoł i ewangelista;
– w czwartek 23 września – św. Pio z Pietrelciny (1887-1968), prezbiter, stygmatyk, mistyk, czciciel Eucharystii i Matki Bożej.

 

DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

12 WRZEŚNIA 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Dzisiaj również gościmy w naszej Parafii Księdza Dyrektora Instytutu Muzyki Kościelnej w Łomży, razem z kwartetem, który uświetnia liturgię każdej Mszy św. O godz. 16.00 rozpocznie się cykl warsztatów dla chóru parafialnego. Zapraszamy wszystkich, którzy zapisali się na listę chórzystów oraz tych, którzy się jeszcze wahają. Zachęcamy do skorzystania z tej formy własnego rozwoju.

 2. Kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do piątku po Mszy św. o godz. 18.00. W ciągu dnia kontakt z księdzem dyżurnym pod numerem tel. 29 644 12 36 - zachęcamy do telefonicznego zgłaszania spraw i umawiania wizyt kancelaryjnych.

 3. W poniedziałek o godz. 16.45 różaniec Kół Żywego Różańca.

 4. We wtorek 14 września święto Podwyższenia Krzyża świętego. Krzyż to znak zbawienia – znak mojej wiary.

 5. 17 września będziemy obchodzili rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę w 1939 r. Pamiętajmy o tej tragicznej karcie historii i módlmy się za wszystkich poległych na Wschodzie w obronie ojczyzny.

 6. W sobotę 18 września święto patrona dzieci i młodzieży – św. Stanisława Kostki. O godz. 18.00 uroczysta Msza Święta dla dzieci i młodzieży.

 7. Wszystkim życzymy miłej i błogosławionej niedzieli. Dobrego tygodnia.

 8. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:

śp. Aleksandra Bednarczyk, śp. Teresa Pstrągowska, śp. Marian Samsel, śp. Krzysztof Brzostek, śp. Jerzy Siemiątkowski. Wieczny odpoczynek…

 9. W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 13 września – św. Jan Chryzostom (ok. 349-407), biskup i doktor Kościoła;
– w środę 15 września – Najświętsza Maryja Panna Bolesna;
– w czwartek 16 września – święci męczennicy Korneliusz (†253), papież,
i Cyprian (†258), biskup, gorliwi duszpasterze i obrońcy wiary;
– w sobotę 18 września – św. Stanisław Kostka (1550-1568), zakonnik, patron Polski, dzieci i młodzieży.

 

Dożynki Gminne 4.09.2021 r.

View the embedded image gallery online at:
http://www.jozafatkomorowo.pl/j2/index.php#sigFreeIdfa9b1a172c

DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

5 WRZEŚNIA 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W dzisiejszą niedzielę, 5 września, o godz. 10.30 spotkanie młodzieży przygotowującej się w tym roku do Bierzmowania. O godz. 11.00 Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego. Po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie rodziców i dzieci przed I Komunią św., natomiast po Mszy św. o godz. 18.00, spotkanie Rady Parafialnej i Wspólnoty Dzieła Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszach św., ofiarą do puszki możemy wesprzeć potrzebujących wsparcia Afgańczyków.

 2. Kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do piątku po Mszy św. o godz. 18.00. W ciągu dnia kontakt z księdzem dyżurnym pod numerem tel. 29 644 12 36 - zachęcamy do telefonicznego zgłaszania spraw i umawiania wizyt kancelaryjnych.

3. Jutro o godz. 17.30 modlitwa za zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach i Msza Święta w ich intencji.

 4. W środę 8 września święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W Wąsewie doroczny odpust, na który o godz. 6:15 wyruszy piesza pielgrzymka z naszego kościoła. Suma odpustowa o godz. 12.00. Podczas odpustu możliwość nabycia żywności ekologicznej z ziemi parafialnej Sanktuarium, dochód przeznaczony na renowację zabytkowych drzwi.

 5. W czwartek, po Mszy Świętej o godz. 18.00, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, którą prowadzi Wspólnota Dzieła Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 6. W niedzielę, za tydzień, 12 września, będziemy gościli w naszej Parafii Księdza Dyrektora Instytutu Muzyki Kościelnej w Łomży, razem z kwartetem, który uświetni liturgię każdej Mszy św. W tym dniu o godz. 16.00 rozpocznie się cykl warsztatów dla chóru parafialnego. Zapraszamy wszystkich, którzy zapisali się na listę chórzystów oraz tych, którzy się jeszcze wahają. Zachęcamy do skorzystania z tej formy własnego rozwoju.

 7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

 

DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

29 SIERPNIA 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Czas urlopów i wakacji, który się kończy, był dla wielu z nas okazją do pogłębienia więzi z Bogiem, szukania i rozpoznawania znaków Jego obecności i błogosławieństwa.

2. Kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do piątku po Mszy św. o godz. 18.00. W ciągu dnia kontakt z księdzem dyżurnym pod numerem tel. 29 644 12 36 - zachęcamy do telefonicznego zgłaszania spraw i umawiania wizyt kancelaryjnych.  

3. W środę będziemy obchodzić 82. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwie szczególnie o tych, którzy oddali życie w obronie ojczyzny na wszystkich frontach.

4. Od środy 1 września możemy rezerwować intencje mszalne na przyszły rok. Zachęcamy do zapisywania intencji w tygodniu, w dni powszednie.

5. 1 września rozpocznie się nowy rok szkolny. Dzieciom i młodzieży życzymy wiele zapału i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy, kształtowaniu dojrzałych postaw, a czcigodnym nauczycielom, katechetom i wychowawcom dużo siły i mocy Ducha Świętego, potrzebnego w procesie kształtowania dzieci i młodzieży. Msza Święta z poświęceniem przyborów szkolnych i szczególną prośbą o błogosławieństwo w nowym roku szkolnym oraz asystencję Ducha Świętego na czas edukacji i wszelkie potrzebne łaski dla wychowawców, nauczycieli i rodziców, w niedzielę 5 września o godz. 11.00. Serdecznie zapraszamy.

6. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca. O godz. 16.00 spotkanie księdza proboszcza z katechetami. W tym dniu, po Mszy Świętej o godz. 18.00, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, którą prowadzi Wspólnota Dzieła Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa.

7. Piątek 3 września to pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej pół godz. przed Mszą św. o godz. 9.00 i 18.00. W tym dniu po Mszy św. o godz. 18.00 zbiórka ministrantów. Do służby przy ołtarzu zapraszamy chłopców po Pierwszej Komunii Świętej, aby w grupie kandydatów przygotowywali się do obowiązków ministrantów. Zainteresowanych, najlepiej z rodzicami, zapraszamy do zakrystii po niedzielnych Mszach Świętych. Zapisy u ks. Dariusza – opiekuna liturgicznej służby ołtarza.

8. Z nowym rokiem szkolnym wznawiamy sobotnie próby scholii parafialnej oraz akcję czekolada na urodziny. Szczegóły zainteresowanym podadzą Panie Katechetki.

9. Dożynki Gminne odbędą się w sobotę 4 września w Komorowie. Rozpoczną się Mszą św. o godz. 12.00. Również w sobotę o godz. 18.00 Msza Święta ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej.

10. W niedzielę za tydzień, 5 września, o godz. 10.30 spotkanie młodzieży przygotowującej się w tym roku do Bierzmowania. O godz. 11.00 Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego. Po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie rodziców i dzieci przed I Komunią św., natomiast po Mszy św. o godz. 18.00, spotkanie Rady Parafialnej i Wspólnoty Dzieła Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa.

11. Już dziś informujemy, że w niedzielę 12 września, będziemy gościli w naszej Parafii Księdza Dyrektora Instytutu Muzyki Kościelnej w Łomży, razem z kwartetem, który uświetni liturgię każdej Mszy św. W tym dniu o godz. 16.00 rozpocznie się cykl warsztatów dla chóru parafialnego. Zapraszamy wszystkich, którzy zapisali się na listę chórzystów oraz tych, którzy się jeszcze wahają. Zachęcamy do skorzystania z tej formy własnego rozwoju.

12. Rozpoczęliśmy bezpośrednie przygotowania do Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa w naszej Parafii. Intronizacja odbędzie się w dniach od 12 do 15 czerwca 2022 r.

13. Dożynki diecezjalne połączone z dziękczynieniem za beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego, odbędą się w niedzielę, 19 września, w Katedrze Łomżyńskiej o godz. 12.00. Delegacje z Parafii gromadzą się z wieńcami dożynkowymi i darem ołtarza, na placu przy katedrze od godz. 10.00, zgłaszając swoją obecność w sekretariacie dożynek.

14. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

15. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł Jan Antoni Sokołowski. Wieczny odpoczynek…

16. W tym tygodniu patronuje nam:

– w piątek 3 września – św. Grzegorz Wielki (ok. 540-604), papież i doktor Kościoła, teolog, reformator.

 

 

Strona 1 z 110

20 Września 2021
Renata, Filipina, Eustachy
Solenizantom życzymy wielu Łask Bożych

Liczba wizyt:

23727

 

Odwiedza nas 7 gości oraz 0 użytkowników.

Joomla templates by Joomlashine