tyt

Pielgrzymka na Jasną Górę - 23.09.2023

Wczesnym rankiem, w sobotę, 23.09.2023r, z parkingu naszej parafii wyruszyła pielgrzymka na Jasną Górę. Rozpoczęliśmy ją od wspólnej modlitwy i śpiewu Godzinek ku czci NMP. Pierwszym punktem było nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Gidelskiej – Uzdrowienia chorych. Zawierzyliśmy Jej siebie, naszych bliskich i wszystkich chorych. Następny przystanek był już na Jasnej Górze. Po przywitaniu się z naszą Mamą udaliśmy się zwiedzić Skarbiec. Centralnym punktem pielgrzymki była Msza św. w kaplicy Cudownego Obrazu. Koronkę odmówiliśmy w Dolinie Bożego Miłosierdzia, a po wodę ze źródełka udaliśmy się do kościoła św. Barbary. Nie mogło też zabraknąć Drogi Krzyżowej na wałach jasnogórskich. Uczestniczyliśmy też w modlitwie Akatyst – niesamowite przeżycie. Nasze pielgrzymowanie zakończyliśmy udziałem w Apelu Jasnogórskim. Choć trochę zmoczyła nas mżawka, to duchowe spotkanie z Maryją, Jej Synem i świętymi będziemy jeszcze długo nosić w naszych sercach.

Ognisko scholi i ministrantów - 16.09.2023

W piękny wrześniowy poranek (16.09.2023)spotkaliśmy się na wspólnym ognisku scholi i ministrantów. Były smaczne kiełbaski, spacer po lesie, zabawa, śpiewy i oczywiście taniec. Czas na wspólnej zabawie bardzo szybko minął a wspomnienia…. zapisały się na zdjęciach.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 24 WRZEŚNIA 2023

XXV Niedziela Zwykła 24.09.2023 r.

  1. Dziś 25 niedziela zwykła, Dzień Migranta i Uchodźcy. Osobistymi modlitwami obejmijmy ludzi, którzy opuścili swój dom rodzinny przez toczące się wojny, prześladowania i terror. Prośmy Opatrzność Bożą, aby dzięki pomocy dobrych ludzi znaleźli dla siebie bezpieczne mieszkanie.

  2. W piątek, 29 września, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Może na co dzień nie zawsze pamiętamy, że to miłosierny Bóg troszczy się o każdego, posyłając swoich Aniołów, którzy chronią nas i nam pomagają. Dlatego korzystajmy z ich pośrednictwa, prośmy o pomoc, zwłaszcza w trudnych sprawach, kiedy zaczyna brakować nadziei.

  3. W przyszłą niedzielę wchodzimy w październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcamy wszystkich do udziału w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będzie w dni powszednie o godz. 17.00, natomiast w Niedziele po Mszy św. sprawowanej o godz. 9.00.

  4. Parafia pw. Chrystusa Dobrego Pasterza oraz Projekt Kobieta serdecznie zapraszają na Adorację dla kobiet, które będą odbywały się w każdy ostatni piątek miesiąca. Pierwsza Adoracja dla kobiet odbędzie się 29 września tj. w najbliższy piątek o godz. 18.45, zaraz po Mszy św.

  5. Wszystkim dziękuję za wszelką pomoc, za złożone ofiary, życzliwość, modlitwę – Bóg zapłać. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy obfitości Bożych darów i opieki Matki Najświętszej oraz św. Jozafata patrona naszej Parafii.

Ks. ppłk mgr lic. Tomasz Szefliński, proboszcz

Ks. mgr lic. Piotr Jarnicki, wikariusz