tyt

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 25 LUTEGO 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II Niedziela Wielkiego Postu - 25.02.2024 r.

1.    W dzisiejszą II Niedzielę Wielkiego Postu obchodzimy tzw. Niedzielę "Ad Gentes". Jest to dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami i misjonarkami z Polski, którzy mimo wielu przeciwności, a niekiedy ryzyka utraty życia, głoszą Dobrą Nowinę o Jezusie Chrystusie. Dziś ofiarą "do puszki", będziemy mogli wesprzeć materialnie misjonarzy. Bóg zapłać za złożone ofiary na Dzieło Misyjne Kościoła.

2.    W tym tygodniu przypadają pierwszym piątek i sobota miesiąca.

3.    W Wielkim Poście, pomocą w przeżywaniu czasu pokuty i nawrócenia będą nabożeństwa wielkopostne. W każdy piątek zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej bezpośrednio po Mszy św. sprawowanej o godz. 18:00, a w niedzielę na Nabożeństwo Gorzkich Żali, po Mszy św. sprawowanej o godz. 9:00. W czasie Drogi Krzyżowej jest możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania.

4.    Wzorem lat ubiegłych, na Mszy św. poprzedzającą Drogę Krzyżową, zbieramy ofiary na dekoracje i kwiaty do Bożego Grobu.

5.    Zachęcam do wsparcia potrzebujących przez "Jałmużnę Postną" – do tego celu jest specjalnie przygotowana skarbonka, ustawiona przed ołtarzem.

6.    W następną niedzielę 3 marca, po Mszy św. o 18.00 zapraszamy na spotkanie młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami. Obecność obowiązkowa.

7.    Dziękujemy za wszystkie wyrazy życzliwości których doświadczamy, za modlitwy i składane ofiary. Wszystkim życzymy dobrego i błogosławionego tygodnia

Ks. ppłk mgr lic. Tomasz Szefliński, proboszcz

Ks. mgr lic. Piotr Jarnicki, wikariusz

 

 

Pasterka

 Zdjęcia: Małgorzata Padzik i Wiktoria Garwolińska

Obłuczyny Scholi

„JA …….., DZIĘKUJĄC PANU JEZUSOWI I JEGO MATCE

ZA ŁASKĘ POWOŁANIA DO SCHOLI PARAFIALNEJ,

PRZYRZEKAM SWOJĄ SŁUŻBĘ PEŁNIĆ POBOŻNIE, PILNIE

I RADOŚNIE. ŚWIĘTA MARYJO, SŁUŻEBNICO PANA, ŚW. CECYLIO,

DOPOMÓŻCIE MI. AMEN.”

W pierwszą niedzielę Adwentu, 03.12.2023 r., takimi właśnie słowami złożyli swoje przyrzeczenie nowi kandydaci do scholi „Boże nutki”.

W tym roku jest ich 10-cioro:

  1. Sandra Bączyk
  2. Maja Borusiewicz
  3. Oliwia Cieśluk
  4. Hanna Gałązka
  5. Maja Gawrych
  6. Antonina Kacpura
  7. Zuzanna Kędzior
  8. Oskar Kowalski
  9. Oliwia Suchcicka
  10. Karina Wasielak

Serdecznie gratulujemy!

Zdjęcia Anna Cichowska

 

Nowi Ministranci

W Uroczystość Chrystusa Króla (26.12.2023) byliśmy świadkami niecodziennego wydarzenia: ośmiu wspaniałych chłopców przyjęło komże i zobowiązanie, aby służyć Bogu i kapłanom przy ołtarzu. Wszyscy tj: Oskar, Krystian, Dawid, Hubert, Piotr, Kacper i Szymon, od kilku miesięcy dawali świadectwo swojej wiary przez obecności na Mszach św. i nabożeństwach różańcowych.

Z ogromną radością witamy ich we wspólnocie ministranckiej!

Zdjęcia Anna Cichowska

Poświęcenie i rozdanie książeczek do nabożeństwa

Poświęcenie i rozdanie książeczek do nabożeństwa dzieciom przygotowującym się do I Komunii Świętej – 19.11.2023 r.

Zdjęcia Anna Cichowska