tyt

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 14 LIPCA 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XV Niedziela Zwykła
14.07.2024 r.

   1. Dziś przypada piętnasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Po raz kolejny Bóg zaprosił nas, abyśmy celebrowali tajemnicę Jezusa Chrystusa. On dla nas i dla naszego zbawienia umarł i powstał z martwych. Niech ta prawda wiary towarzyszy nam na drogach kolejnego wakacyjnego tygodnia.
   2. Zgodnie z zapowiedzią dzisiaj po Mszach św., na prośbę Pani Teresy Wiśniewskiej potwierdzoną listem polecającym ks. bp. Janusza Stepnowskiego Ordynariusza Diecezji Łomżyńskiej, możemy wesprzeć leczenie obłożnie chorej Martyny Wiśniewskiej, która ma bezwład nóg oraz naczyniaki jamiste rdzenia kręgowego, które uniemożliwiają chorej jakiekolwiek funkcjonowanie. Biskup Łomżyński wszystkim ofiarodawcom z całego serca dziękuje i błogosławi za wsparcie chorej.
   3. W środę po Mszy Świętej o godz. 17:30 zapraszamy na cotygodniowe nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
   4. W czwartek po Mszy Świętej o godz. 18:00 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu.
   5. Za tydzień w Niedziele z racji zbliżającego się wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących, którego wspomnienie przypada 25 lipca, będziemy mogli poświecić nasze pojazdy, rowery. Ten dzień to też wdzięczność za szczęśliwie przejechane kilometry. Z tej racji ofiary złożone przy poświęceniu pojazdów będą przeznaczone na misje.
   6. Tradycyjnie jak co roku, przez teren naszej parafii 1 sierpnia, przejdą pątnicy 40 Pieszej Pielgrzymki Diecezji Łomżyńskiej na Jasną Górę. Bardzo prosimy mieszkańców całej naszej parafii, aby użyczyli gościnnie swoich mieszkań i domów pielgrzymom. Wszyscy parafianie mogą wesprzeć przyjęcie pielgrzymów przez wsparcie materialne ofiar na rzecz poczęstunku i ofiarowania pielgrzymom suchego prowiantu.
    28-go lipca w Niedziele przedstawiciele Rady Parafialnej będą zbierać ofiary na rzecz poczęstunku pielgrzymów w dniu 1 i 2 sierpnia. Bóg zapłać za otwarte domy i serca. Osoby, rodziny chcące przyjąć pielgrzymów proszone są o kontakt z naszymi Sołtysami, którym zgłaszamy chęć podjęcia pielgrzymów, można również taką wolę zgłosić u księży w zakrystii.
   7. Drodzy Parafianie, istnieje możliwość uczestnictwa w Pielgrzymce na Jasną Górę w tak zwanej Grupie Białej, Pielgrzymów Duchowych. Zapisy w Zakrystii. Każda osoba otrzymuje znaczek pielgrzymkowy, legitymacje, przy okazji można złożyć dobrowolną ofiarę na rzecz kosztów związanych z organizacją pielgrzymki diecezjalnej.
   8. Zapowiedzi przedślubne:
    • Dawid Wołowicz z Parafii pw. św. Jozafata w Komorowie i Martyna Fabijańska z Parafii pw. św. Rocha w Jasienicy, zapowiedź - II.
    • Jakub Sobotka z Parafii pw. św. Jozafata w Komorowie i Julia Jaroszczyk, z Parafii pw. św. Antoniego Padewskiego w Kotuniu, zapowiedź - I.
   9. Parafianom oraz Wakacyjnym Gościom dziękujemy za wspólną modlitwę. Jubilatom i Solenizantom, tego tygodnia, życzymy wielu łask Bożych: zdrowia, opieki Matki Bożej i św. Jozafata BM, patrona naszej Parafii.

Ks. ppłk mgr lic. Tomasz Szefliński, proboszcz,

Ks. mgr lic. Piotr Jarnicki, wikariusz

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 7 LIPCA 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XIV Niedziela Zwykła
7.07.2024 r.

 1. „Do Ciebie, Boże, wznoszę moje oczy” – refren psalmu responsoryjnego pięknie opisuje każde nasze spotkanie z Panem. Zróbmy wszystko, co w naszej mocy, aby w czasie wolnym od pracy i nauki nie zaniedbywać relacji z Bogiem; pamiętajmy o powiedzeniu, że: „nie ma wakacji od Pana Boga”.
 2. W środę po Mszy Świętej sprawowanej o godz. 17:30 zapraszamy na cotygodniowe nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 3. W czwartek po Mszy Świętej odprawianej o godz. 18:00 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu.
 4. Za tydzień w Niedziele po Mszach św., na prośbę Pani Teresy Wiśniewskiej potwierdzoną listem polecającym ks. bp. Janusza Stepnowskiego Ordynariusza Diecezji Łomżyńskiej, zostanie przeprowadzona zbiórka na rzecz leczenia obłożnie chorej Martyny Wiśniewskiej, która ma bezwład nóg oraz naczyniaki jamiste rdzenia kręgowego, które uniemożliwiają chorej jakiekolwiek Biskup Łomżyński wszystkim ofiarodawcom z całego serca dziękuje i błogosławi za wsparcie chorej.
 5. Zapowiedzi przedślubne:
  • Dawid Włosowicz z Parafii pw. św. Jozafata w Komorowie i Martyna Fabijańska z Parafii pw. św. Rocha w Jasienicy, zapowiedź - I.
 6. Parafianom i Wakacyjnym Gościom dziękujemy za wspólną modlitwę. Jubilatom i Solenizantom, tego tygodnia, życzymy wielu łask Bożych: zdrowia, opieki Matki Bożej i św. Jozafata BM, patrona naszej Parafii.
 7. W mijającym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Bóg powołał do wieczności; +Sebastiana Kamińskiego, którego polecamy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Ks. ppłk mgr lic. Tomasz Szefliński, proboszcz

Ks. mgr lic. Piotr Jarnicki, wikariusz

 

 

Wielkanoc

Zdjęcia A. Cichowska