tyt

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 26 MAJA 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej
26.05.2024 r.

1.    W dzisiejszą niedzielę 26 maja przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, w której Kościół wyznaje wiarę w Jedynego Boga w Trzech Osobach. Kończy się okres wielkanocnej Komunii Świętej. W dniu dzisiejszym obchodzimy Dzień Matki. Pamiętajmy w modlitwach o naszych Mamach. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 9:00, została zaprzysiężona nowa Rada Duszpasterska naszej Parafii.

2.    Dzieci klasy IV podczas Mszy św. o godz. 11:00, będą przeżywały dzisiaj Rocznica I Komunii Świętej.

3.    W najbliższy wtorek 28 maja podczas Mszy świętej sprawowanej o godz. 18.00, Ks. Biskup Ordynariusz Diecezji Łomżyńskiej udzieli młodzieży naszej Parafii Sakramentu Bierzmowania.

4.    W czwartek 30 maja w kalendarzu liturgicznym przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W tym dniu przez udział w procesji Bożego Ciała, wyznajemy naszą wiarę w realną obecność Chrystusa w Chlebie Eucharystycznym. Msze Święte tego dnia, będą sprawowane według porządku niedzielnego: procesja eucharystyczna rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 11:00. Trasa procesji będzie przebiegać oraz usytuowanie ołtarzy wzorem lat ubiegłych. Procesja zakończy się na błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem na 4 strony świata.

5.    Parafie ostrowskie zapraszają na Koncert Uwielbienia w Boże Ciało 30 Maja o godz. 19.30, miejsce koncertu Ostrów Mazowiecka, ul. Różańska 2. Serdecznie zapraszamy do udziału w koncercie.

6.    Parafia Wniebowzięcia NMP w Ostrowi Mazowieckiej zaprasza na pielgrzymkę do Miedjugorie w terminie 13-21 lipca 2024 r. Zapraszamy do pielgrzymowania i zgłoszenia udziału u ks. Mateusza Rakusiewicza, w gablocie wywieszony jest plakat oraz numer zgłoszeniowy.

7.    Diakona Krucjaty Wyzwolenia Człowieka Diecezji Łomżyńskiej zaprasza na IV Diecezjalny Dzień Jedności KWC, który odbędzie się 8 czerwca 2024 roku w Parafii pw. św. Wojciecha w Wyszkowie. Parafia Wniebowzięcia NMP w Ostrowi Mazowieckiej organizuje wyjazd autokarem. Zapraszamy do kontaktu z Parafią NMP w Ostrowi Mazowieckiej. W gablocie wywieszony jest plakat z programem dnia wspólnoty.

8.    W piątek 31 maja po Mszy Świętej odprawianej o godz. 18:00, zapraszamy na ostatnie nabożeństwo majowe. W tym dniu z racji Oktawy Bożego Ciała – Ksiądz Biskup Polowy Wiesław Lechowicz, udzielił dyspensy dla wiernych od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości w spożywaniu pokarmów mięsnych.

9.    Zapraszamy na Nabożeństwa Czerwcowe, codziennie po Mszy św. sprawowanej o godz. 18:00.

10.    Parafianom i Gościom dziękujemy za wspólną modlitwę. Jubilatom i Solenizantom, tego tygodnia, życzymy wielu łask Bożych: zdrowia, opieki Matki Bożej i św. Jozafata BM, patrona naszej Parafii.

Ks. ppłk mgr lic. Tomasz Szefliński, proboszcz

Ks. mgr lic. Piotr Jarnicki, wikariusz

 

 

Wielkanoc

Zdjęcia A. Cichowska

Rekolekcje

Zdjęcia A. Cichowska